15 sierpnia finał polskiej edycji Red Bull Kart Fight

07.08.2013 10:33
Uczestnicy finału zostali wyłonieni w trzech finałach regionalnych

Uczestnicy finału zostali wyłonieni w trzech finałach regionalnych (Fot. Marcin Kin Red Bull Content Pool)

18 najszybszych amatorskich kierowców kartingowych, wyłonionych podczas trwającej blisko 2,5 miesiąca rywalizacji zmierzy się na torze ulicznym na krakowskich Błoniach.

Stawka jest wysoka - zwycięzca będzie reprezentować Polskę w globalnym finale Red Bull Kart Fight na torze Red Bull Ring w Austrii. W Krakowie młodym talentom kibicować będą doświadczeni sportowcy: Michał Kościuszko - ambasador projektu, Adam Małysz i Jakub Przygoński. Zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy dadzą w Krakowie pokaz najwyższych umiejętności!

Do programu Red Bull Kart Fight przystąpiło ponad 2000 zawodników, którzy od 1 czerwca mieli do dyspozycji 36 torów kartingowych w całym kraju. Za nimi etap kwalifikacji lokalnych oraz trzy finały regionalne (w Tarnowie, Warszawie i Sopocie), które wyłoniły 18 najszybszych laureatów. W Krakowie kierowcy będą mieć do pokonania 10 zakrętów i 7 szykan. Ich zmagania będzie można obserwować niemal na całej długości toru, na telebimach, podczas transmisji na stronie www.redbullkartfight.pl oraz w telewizyjnej relacji na żywo w TVP Sport.

Dodatkową gratką dla kibiców będzie paddock (strefa zawodników, umiejscowiona na parkingu przy ul. Reymana), skąd z bliska zobaczyć będzie można uczestników przygotowujących się do startu i ich maszyny oraz sportowe auta zawodowych kierowców (Michała Kościuszko, Adama Małysza i Jakuba Przygońskiego). Tam też będzie można postarać się o autograf czy wspólne zdjęcie ze swoim ulubionym zawodnikiem! Pokazy profesjonalnych kierowców odbędą się na tym samym torze. Pasjonatów motorsportu czekają popisowe przejazdy, podczas których zawodowi sportowcy będą starali się pokazać możliwości swoich samochodów i sztukę sportowego prowadzenia pojazdu.

Zwycięzca polskiej edycji zawodów weźmie udział w światowym finale Red Bull Kart Fight, który rozegrany zostanie w kwietniu 2014 r. w ramach wiosennego otwarcia toru Red Bull Ring w austriackim Spielberg!

Skomentuj:
15 sierpnia finał polskiej edycji Red Bull Kart Fight
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy