Charytatywna wyprawa Kingi dookoła Australii

Kinga i jej motocykl gotowi do podróży

Kinga i jej motocykl gotowi do podróży (Fot. Kinga Tanajewska)

Kinga Tanajewska wyruszyła w samotną podróż motocyklem dookoła Australii. Jej cel to jednak nie tylko turystyka i przygoda. Kinga będzie zbierać fundusze na rzecz głuchych dzieci.

Kinga od kilku lat mieszka w Australii. Na motocyklach zaczęła jeździć już jako nastolatka. Przedtem dosiadała maszyn szosowych, jednak gdy znalazła się w Australii, zasmakowała w jeździe terenowej. Dzięki mężowi, który doskonale rozumie jej pasję, a także dzięki firmie, w której pracuje (każdy by chciał mieć taką pracę), Kinga mogła zrealizować swoje marzenie - samotną podróż motocyklem po Australii.

Kinga właśnie wyruszyła na pierwszy etap swojej trasy, która liczy ok. 9000 km i poprowadzi z Sydney na północ poprzez Queensland, a następnie przez Terytorium Północne dotrze do swojego nowego miejsca pracy w Port Headland. Tam zatrzyma się na pół roku i w wolnym czasie będzie objeżdżała bliższe i dalsze okolice tego miasta. Kolejny etap to powrót do domu. Kinga skieruje się na południe, przejedzie Zachodnią Australię, a następnie pojedzie poprzez Południową Australię i Victorię, by wrócić do leżącego w Nowej Południowej Walii Sydney. To będzie ok. 7000 km. W ten sposób Kinga zrobi rundkę wokół całego kontynentu.

Kinga pojedzie nowym motocyklem BMW F 800GS, który kupiła, jak mówi, dzięki świętemu Mikołajowi. Żartuje, że Mikołaj zaczynał tracić cierpliwość, ale wystarczyło jeszcze na wyposażenie motocykla i ubranie odpowiednie na tak daleką podróż.

Kinga Tanajewska będzie podczas podróży zbierać fundusze na rzecz The Shepherds Centre, instytucji opiekującej się głuchymi i niedosłyszącymi dziećmi.

Podróż Kingi można śledzić na jej stronie onherbike.com.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • diler motocykli Motocyklowa wyprawa w Himalaje, czyli buszowanie po strychu świata
  • Przyjaciele z RKWtrip jechali m.in. przez Litwę Motocyklowa wyprawa RKWtrip na wschód [WIDEO]
  • Wyprawa do Burkina Faso to realizacja młodzieńczych marzeń o Czarnym Lądzie Wyprawa motocyklowa Wagadugu 2012
Skomentuj:
Charytatywna wyprawa Kingi dookoła Australii
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy