Motocykle i skutery BMW dla policji

Policyjny BMW F 800GT

Policyjny BMW F 800GT (Fot. BMW)

BMW Motorrad na targach Milipol, które rozpoczynają się 19 listopada w Paryżu, pokaże premierowy policyjny skuter C 600 Sport oraz inne motocykle, a także specjalne wyposażenie dla motocyklistów z różnych służb.

BMW Motorrad już od ponad 85 lat dostarcza pojazdy dla sił porządkowych. Od 1970 r. sprzedało różnym instytucjom w ponad 150 państwach więcej niż 130 tys. motocykli.

Na targach Milipol będzie miał swą światową premierę policyjny skuter BMW C 600 Sport zaprojektowany we współpracy z holenderskim oddziałem firmy. To pojazd specjalnie przystosowany do działań w miastach. Został wyposażony w specjalne oświetlenie przednie i koguta umieszczonego na wysięgniku z tyłu. Syreny zostały umieszczone z przodu skutera na rurowych konstrukcjach, które mają dodatkowo chronić funkcjonariusza podczas jazdy w trudnych warunkach.

Zobacz także: BMW C 600 Sport | Zachwyt limitowany

BMW Motorrad chce również zaproponować siłom policyjnym elektryczny skuter C Evolution. Oprócz jego ekologicznych walorów firma podkreśla, że mimo ograniczonego do ok. 100 km zasięgu pojazd ten ma znakomite przyspieszenie i pod tym względem góruje nad spalinowymi maksi skuterami.

Zobacz także: Oficjalna premiera elektrycznego skutera BMW [dużo zdjęć]

Oprócz skuterów na wystawie znajdą się również motocykle w wersjach policyjnych: BMW R 1200RT, F 800GT, F 700GS oraz K 1600GT.

Motocyklami BMW jeżdżą nie tylko policjanci. Są one wykorzystywane przez wiele innych służb - celników, ratowników, strażaków, a także w wielu krajach jako asysta honorowa podczas oficjalnych uroczystości.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • BMW R 1200RT wyposażono w nowy chłodzony cieczą i powietrzem silnik EICMA | Premiera BMW R 1200RT z nowym silnikiem
  • BMW nineT Nowy BMW R nineT | Bokser 90-lecia [zdjęcia i wideo]
  • Nowy BMW R 1200GS Adventure napędzany jest silnikiem typu bokser chłodzonym wodą Nowość: BMW R 1200GS Adventure [dużo zdjęć]
Skomentuj:
Motocykle i skutery BMW dla policji
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy