"Symfonia na 100 motocykli" w ramach ISCM World Music Days

"Symfonia na 100 motocykli" zostanie odegrana 11 października we Wrocławiu w ramach Festiwalu ISCM World Music Days 2014 (materiały organizatora)

W sobotę 11 października we Wrocławiu wielka premiera "II Symfonii na 100 motocykli, gitarę elektryczną, perkusję i elektronikę". Impreza odbędzie się w ramach Festiwalu ISCM World Music Days 2014, który rozpoczyna się w najbliższy piątek.

Autorem utworu jest kompozytor Sławomir Kupczak. W roli muzyków wystąpią wrocławscy motocykliści koordynowani przez klub motocyklowy APANONAR, w roli instrumentów - ich maszyny, od zabytkowych modeli przez nowoczesne ścigacze aż po kultowe Harleye. Dużą atrakcją jest uczestnictwo w projekcie Andrzeja Nowaka, gitarzysty i podpory legendarnego już zespołu TSA. Za perkusją usiądzie znakomity Dominik Stankiewicz.

„Symfonia na 100 motocykli” to szczególny punkt programu ISCM WMD 2014. Z tego powodu odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Specjalnie na potrzeby koncertu otwarty zostanie parking przy Narodowym Forum Muzyki.

Pisząc o najważniejszych wydarzeniach ISCM WMD 2014 koniecznie trzeba wspomnieć o tak efektownych przedsięwzięciach jak „Siren Chants - koncert na dwa statki i sto syren okrętowych” nad Bulwarem Włostowica czy Festiwal Opery Współczesnej organizowany przez Operę Wrocławską (wśród wystawianych oper znajduje się dzieło Mistrza Petera Eotvosa „Anioły w Ameryce” oparte na kultowym amerykańskim serialu).

Ponadto w programie znalazły się występy takich artystów jak Peaches oraz John Paul Jones (ex-Led Zeppelin), który towarzyszy grupie Supersilent.

World Music Days ma na celu prezentację muzyki współczesnej, muzyki XXI w. Powołany do życia przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki Współczesnej (International Society for Contemporary Music). Po raz pierwszy zorganizowany został w Salzburgu w 1923 r. Od tego czasu gościł już w ponad pięćdziesięciu miastach na całym świecie. W 2014 r. z inicjatywy Miasta Wrocław przybywa do Wrocławia. Powstaje przy pomocy Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, ESK 2016, Opery Wrocławskiej, NFM-u, Akademii Muzycznej oraz Programu 2 Polskiego Radia.

W ISCM World Music Days 2014 udział wezmą artyści, dziennikarze, dyplomaci i politycy z ponad siedemdziesięciu krajów.

Informacje: www.worldmusicdays2014.pl oraz: https://www.facebook.com/WorldMusicDays2014?fref=ts

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Motovblog 2014 - podróż przez Alpy Motovblog - odcinek 4, Mandello del Lario - Wiesing
  • Yamaha MT-07 Yamaha MT-07 | Szczęśliwa siódemka
  • Spełnione marzenie Jorge Lorenzo MotoGP | Pierwsze zwycięstwo Jorge Lorenzo w tym sezonie
Skomentuj:
"Symfonia na 100 motocykli" w ramach ISCM World Music Days
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy