Elektryczne motocykle od Hondy w drodze

Honda RC-E concept - elektryczny motocykl sportowy

Honda RC-E concept - elektryczny motocykl sportowy (Fot. Honda)

Z raportu opublikowanego przez markę można dowiedzieć się, że w planach Hondy znalazło się miejsce elektryczne skutery i motocykle.

O elektrycznych jednośladach mówi się dużo. Z drugie jednak strony tego typu motocykle czy skutery na razie nie zyskały zbyt dużej popularności. Na razie przynajmniej są drogie, a zasięgi większości maszyn pozostawiają wiele do życzenia.

Mimo tego większość producentów już teraz zastanawia się nad produkcją elektrycznych motocykli na większą skalę. Testowany przez nas KTM E-SX zaskoczył nas swoimi możliwościami i szczerze powiedziawszy dzięki niemu nieco mniej sceptycznie patrzymy na elektryczna przyszłość.

Honda, jak wynika z ujawnionych informacji, będzie się skupiać raczej na mniejszych jednośladach. jak czytamy w raporcie mają to być „elektryczne motocykle spełniające lokalne potrzeby”.

Na razie wydaje się też, że pierwsi elektryki od Hondy zobaczą Japończycy i Chińczycy. Czy jednoślady „na baterie” trafia do Europy. Zapewne kiedyś tak, ale nie spodziewajmy się tego zbyt szybko.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Yamaha Tricity 125 Yamaha Tricity 125 | Limuzyna na trzech kołach
  • Harley-Davidson LiveWire Napęd elektryczny | Przyszłość pod prądem
  • EM-07 Vintago EM-07 Vintago | Ile ekologii w elektryczności?
Skomentuj:
Elektryczne motocykle od Hondy w drodze
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy