Policja wyrobiła 120% normy w wystawianiu mandatów w 2014

Mandat karny

Mandat karny (Fot. Agencja Gazeta)

Pamiętacie słynne wytyczne dla drogówki. Policja miała ukarać więcej niż 1 mln wykroczeń polegających na nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Okazuje się, że w 2014 wyrobili normę.

Okazuje się, że „niefortunne zapisy” jak określał je Paweł Olszewski rzecznik Ministerstwa jednak nie zniknęły do końca z planu Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013 - 2020. Niedawno Ewa Kopacz przedstawiła rządowe podsumowanie bezpieczeństwa na drogach w 2014.

W informacjach, z których rząd się później wycofywał czytaliśmy, że Policja ma, między innymi, ukarać więcej niż 1,4 mln wykroczeń polegających na nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości w 2014, a w kolejnym roku miało ich być 1,7 mln.

Z powyższego raportu (pełną treść znajdziecie tutaj) wynika natomiast, że w 2014 policja zrealizowała swój cel z zapasem, a dokładniej w 112,5% - policja ujawniła bowiem 1,76 mln kierowców, którzy przekroczyli prędkość.

Jeśli chodzi o wykroczenia kierowców przeciwko pieszym jest jeszcze „lepiej”. Policja wykonała w tym zakresie 120% założeń na rok 2014.

Jak widać opinii publicznej można powiedzieć wszystko, a potem o tym zapomnieć. Zapisy o ilości mandatów, a co za tym idzie szacunkowe wpływy z nich są skrupulatnie liczone, podsumowywane i raczej nie mamy szans na to by się to zmieniło. W końcu przecież to wszystko w imię naszego bezpieczeństwa...

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Instalacja upchnięta w ciasnej przestrzeni, na przykład pod bakiem, to bolączka wielu współczesnych motocykli. Labirynt pod napięciem
 • Royal Enfield Wydłużamy sezon motocyklowy!
 • Yamaha XJR 1300 i XJR 1300 Racer Yamaha XJR 1300 / XJR 1300 Racer | Zamachu nie było
Komentarze (4)
Policja wyrobiła 120% normy w wystawianiu mandatów w 2014
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pol3k

  Oceniono 7 razy 7

  Nietrudno wyrobić 120% normy gdy się ma radary zawyżające prędkość jak choćby Ultra Lyte...

 • jesusbuiltmyvolkswagen

  Oceniono 2 razy -2

  Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i nie będą mieli z czego wyrabiać norm. (1... 2... 3... gó...burza na start!)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy