Odcinkowy pomiar prędkości już ruszył

Mandat karny

Mandat karny (Fot. Agencja Gazeta)

Przypominamy, że już działają pierwsze trzy strefy odcinkowego pomiaru prędkości. Do końca roku uruchomionych zostanie łącznie 29 takich punktów.

Zbliża się okres wyjazdów na święta i sylwestra. Wiemy, że raczej teraz nie będziecie poruszać się motocyklami, ale większość z nas ma również samochody. Poza tym ostrzegamy gdzie w kolejnym sezonie trzeba będzie uważać z ręką na manetce gazu.

Odcinkowy pomiar prędkości odbywa się obecnie w trzech miejscach: w Łosiowie w woj. opolskim (droga nr 94), a także na drogach krajowych nr 19 (biegnącej od granicy z Białorusią do granicy ze Słowacją) oraz 82 (z Lublina do Włodawy). System mierzy średnią prędkość z jaką kierowca przejechał określony odcinek drogi. Na pierwszych bramkach rejestrowany jest czas wjazdu, a na końcowych kamera sprawdza czas wyjazdu. Oczywiście przed strefą odcinkowego pomiaru prędkości ustawione zostały odpowiednie znaki informacyjne.

Mandaty za przekroczenie prędkości w strefach odcinkowego pomiaru podobnie jak mandaty z fotoradarów będą wystawiane przez Inspekcję Transportu Drogowego i będą przychodzić pocztą.

Do końca roku ma zacząć działać łącznie 29 stref odcinkowego pomiaru prędkości. W przyszłości GITD zakłada możliwość rozbudowania systemu.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Książki motocyklowe Prezenty dla motocyklistów, czyli co kupić?
  • Shoei GT-Air Shoei GT-Air - na miasto i w trasę
  • Koszulka motocyklowa Motocyklowe prezenty na mikołajki
Skomentuj:
Odcinkowy pomiar prędkości już ruszył
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy