Nowy rok: mniej fotoradarów, więcej kontroli policyjnych

Mandat karny

Mandat karny (Fot. Agencja Gazeta)

Zgodnie z nowelizacją ustawy od 1 stycznia straż miejska straciła możliwość korzystania z fotoradarów.

Nowy rok powitał kierowców mniejsza ilością fotoradarów. Przypomnijmy, że stało się to między innymi po kontroli NIK, która wykazała, że większość z tych urządzeń nie poprawia bezpieczeństwa, a służy tylko (szczególnie w mniejszych gminach) do łatania dziury budżetowej.

Niedziałające urządzenia, które należały do straży miejskiej zostały z dniem 1 stycznia wyłączone i w większości zaklejone czarną folią. Z krajowych dróg zniknęło ich aż 400. Oczywiście od razu podniósł się krzyk, że znacząco zmniejszy to bezpieczeństwo na naszych drogach. Policja zapowiedziała zatem częstsze kontrole. O ile w większych miastach rzeczywiście wyłączono sporo urządzeń, to przecież i tak większość z nich, rozsianych w mniejszych miejscowościach, służyło tylko do zarabiania na kierowcach, zatem czy jest sens podnoszenia alarmu?

Gorszą, naszym zdaniem sytuacją jest fakt, że te wszystkie fotoradary zostały zakupione z naszych pieniędzy, a teraz nikt ich nie chce. ITD. i policja tłumaczą bowiem, że włączenie radarów do ich sieci byłoby bardzo kosztowne. O ile jesteśmy za odebraniem straży miejskiej uprawnień do korzystania z tego typu urządzeń to za marnowaniem jakby nie było naszych pieniędzy już niekoniecznie.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • SYM GTS Joymax 125i Sport ABS start&stop SYM GTS Joymax 125i Sport ABS start&stop | Awans niższej klasy
  • Skuter 125 Skutery 125 ccm w stylu retro
  • Trzylatek dostaje mandat za złe parkowanie Trzylatek dostaje mandat za złe parkowanie motocykla
Skomentuj:
Nowy rok: mniej fotoradarów, więcej kontroli policyjnych
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy