Behemoth Bike i The Recidivist w Warszawie

Behemoth Bike

Behemoth Bike (Fot. GOC)

Podczas wystawy Moto Expo Polska będziecie moli na żywo zobaczyć dwa wyjątkowe motocykle Game Over Cycles.

The Recidivist

Pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Pięć miesięcy konstrukcji, 250 godzin samego tatuowania. Oparty na motocyklu Harley-Davidson Softail, ale z oryginalnej maszyny zostały tylko część ramy oraz silnik Twin Cam 96”, a wszystkie pozostałe elementy konstrukcji oraz zastosowane mechanizmy są autorskimi rozwiązaniami konstruktorów z Game Over Cycles.

Koncept motocykla nawiązuje do tradycji tatuowania się obecnej od lat w środowisku motocyklowym w USA. Motocykliści tatuowali się zarówno ze względów osobistych, aby wyrazić swój charakter oraz styl życia, a także społecznych. W niestabilnych latach powojennej Ameryki wielu motocyklistów nie rzadko prowadziło życie na krawędzi prawa, ale w owych trudnych czasach byli oni również bardzo aktywni w pomaganiu ludziom z ich lokalnej społeczności. The Recidivist jest więc artystyczną wizją nawiązującą do tych tradycji, która w swojej konstrukcji oraz zdobieniach przedstawia historię człowieka z mocnym charakterem.

Behemoth Bike

Customowy motocykl zainspirowany i zbudowany we współpracy z ikoną polskiego i światowego metalu - zespołem Behemoth, a w szczególności z liderem formacji Adamem "Nergalem" Darskim. Zbudowany w jedynie cztery miesiące motocykl ma ponad 2 metry długości i waży 300 kg. Czteromiesięczny okres produkcji jest o tyle wyjątkowy, że obejmował on wykonanie maszyny o tak dużych gabarytach, w której podstawowe elementy jak zbiornik paliwa, rama, błotniki, zawieszenie czy kierownica nie zostały wykonane przed podwykonawców, lecz własnoręcznie przez ekipę GOC.

Kolejnym wyjątkowym aspektem Behemoth Bike jest wkomponowanie ornamentyki zespołu Behemoth w konstrukcję maszyny, na co składają się:

- przednie zawieszenie zainspirowane kształtem maski koncertowej Nergala

- logo zespołu - Feniks, wykonany z blachy i wkomponowany w zbiornik paliwa

- zdobiący statyw mikrofon Nergala symbol heksagramu Thelemy umieszczony na obudowie silnika

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • układ wydechowy w motocyklu Układy wydechowe cz.2
  • Tuning | Kawasaki Custom Tuning | Kawasaki Custom
  • Lula Bike Savage Bobber Tuning | Lula Bike Savage Bobber
Komentarze (1)
Behemoth Bike i The Recidivist w Warszawie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • vraider

    0

    Tutaj budowa trwała ponad 3000 godzin: mmcoronercustoms.pl/show-bikes/hot-rod-bike/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy