Wyższe ceny polis ubezpieczeniowych za mandaty?

Wyższe składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC

Wyższe składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC (Fot. Sławomir Kamiński)

Towarzystwa ubezpieczeniowe twierdzą, że polisy komunikacyjne są nierentowne i szukają nowych możliwości ich podwyższenia.

Ma w tym pomóc uszczelnienie systemu CEPiK. Towarzystwa ubezpieczeniowe liczą na uzyskanie tą drogą większej ilość danych o kierowcach. Chodzi nie tylko o informację o niezapłaceniu obowiązkowej polisy OC, za co przypomnijmy obecnie obowiązuje kara wynosząca 3700 zł, ale także o mandatach jakie dostał dany kierowca.

Tego typu dane mają pomóc w obliczaniu składki polisy. Rozumiemy, że więcej mandatów i niebezpieczna jazda według ubezpieczyciela, będzie równoznaczna z wyższą składką OC. Eksperci twierdzą, że takie naliczanie opłat może spowodować podniesienie się bezpieczeństwa na naszych drogach. Kierowcy nie chcąc płacić więcej za ubezpieczenie byliby ostrożniejsi podczas jazdy.

Oczywiście są to na razie tylko pomysły, szczególnie, że wprowadzenie nowego CEPiK-u już jest bardzo opóźnione. Będziemy Was jednak informować na bieżąco, co jeszcze wymyślą towarzystwa ubezpieczeniowe.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Honda CB 600 Hornet - motocykl używany Honda CB 600 Hornet - opinia użytkownika
  • Zwróć uwagę na datę produkcji opon Kupujemy używany motocykl - porady
  • KTM 1290 Super Duke R. Jak prać odzież motocyklową
Komentarze (1)
Wyższe ceny polis ubezpieczeniowych za mandaty?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Mateusz X

    0

    Jeżdżę w miarę przepisowo więc nie mam nic przeciwko. Np: 5% podwyżka OC za 1pkt karny byłaby rozsądnym stosunkiem. Ktoś nabije 10pkt. karnych i bach, OC 50% w górę! Oczywiście każdy kij ma dwa końce, zatemCi, którzy nie zbierają punktów niech dostają stosowne obniżki OC. Pozdrawiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy