Zabieranie praw jazdy podziałało na bezpieczeństwo?

Zabieranie praw jazdy podziałało na bezpieczeństwo?

Zabieranie praw jazdy podziałało na bezpieczeństwo? (Fot. Redakcja)

Przepisy dotyczące zabierania prawa jazdy za prędkość wydają się działać, a przynajmniej tak twierdzą statystyki.

Od maja 2015, kiedy w życie weszły nowe przepisy, czasowo zabrano uprawnienia do kierowania aż 33 500 kierowcom. Jak twierdza pomysłodawcy projektu oraz policja nieuchronność i dotkliwość kary spowodowała, że wielu zmotoryzowanych zaczęła jeździć wolniej.

18 maja 2015 roku do 12 maja 2016 na naszych drogach doszło do 31 600 wypadków. Zginęło w nich 2800 osób. Rok wcześniej ofiar śmiertelnych było o 400 więcej. Najbardziej sytuacja poprawiła się w terenie zabudowanym. Tutaj liczba ofiar śmiertelnych spadła o 300 osób.

Oczywiście z jednej strony można się zgodzić z tym, że nowe przepisy działają. Trzeba też jednak pamiętać, że cały czas modernizowane są pewne odcinki dróg, budowane są obwodnice, czy coraz częściej przejścia dla pieszych są lepiej oznakowane. Infrastruktura, może nie w takim tempie jakbyśmy sobie tego życzyli, poprawia się. Ciekawi jesteśmy jak te działania, a nie tylko mandaty i kary dla kierowców, poprawiły bezpieczeństwo na naszych drogach.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Yamaha MT-10 - pierwsze wrażenia z jazdy Yamaha MT-10 - pierwsze wrażenia
  • Motocyklem przez Amerykę Południową Jak dobrać rękawiczki motocyklowe
  • Hyosung GT 125 | Dorosła 125-tka Hyosung GT 125 | Dorosła 125-tka
Komentarze (1)
Zabieranie praw jazdy podziałało na bezpieczeństwo?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Zet

    Oceniono 1 raz 1

    Statystyki nic nie twierdzą, to suche liczby. Hipotezę stawia sam redaktor. Wyciąganie wniosków z takiej korelacji to jak stwierdzenie, że nowy rząd poprawił bezpieczeństwo na drogach, bo w zeszłym roku rządziło PO... Taki nagłówek jest szkodliwy społecznie, bo sugeruje nieprawdziwą informację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy