ITD nie przejmie fotoradarów po straży miejskiej

Mandat karny

Mandat karny (Fot. Agencja Gazeta)

Zamiast kontroli fotoradarowych ITD będzie, w miejscach niedziałających urządzeń, prowadzić kontrole nieoznakowanymi radiowozami.

Zawinięte czarną folią fotoradary pozostaną nieczynne. ITD co prawda chciała by gminy i samorządy na własny koszt dostosowały urządzenia do standardów jakie spełniają działające urządzenia inspekcji, ale oczywiście urzędnicy postanowili, że nie wydadzą na to pieniędzy. przypomnijmy, że koszty „przeprogramowania” fotoradarów są astronomiczne.

ITD zapowiedziała zatem, że w wytypowanych, niebezpiecznych miejscach gdzie nie działają już radary używane wcześniej przez straż miejską będą pojawiały się nieoznakowane samochody z wideo rejestratorami.

Zatem nawet jadąc motocyklem nad morze uważajcie na miejsca z zafoliowanymi radarami. tam możecie spotkać nieoznakowane patrole!

Przy okazji informujemy, że najczęściej używanymi samochodami w ITD są Ford Focus kombi III generacji i Ford Mondeo. Nieco rzadziej można tez spotkać także modele: Ford Kuga, Skoda Octavia, Opel Vectra, Astra i Insignia, Citroen C4 i Berlingo oraz Peugeot Partner. Wszystkie wyposażone są w wideo rejestratory.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Motocykle na buspasy Motocykle na buspasach - warszawska policja jest na nie
  • ADVPoland Przeżyj motocyklowy wyjazd życia - Portugalia na jednośladzie
  • 'Tricolori' Sportster Tuning | "Tricolori" Sportster
Skomentuj:
ITD nie przejmie fotoradarów po straży miejskiej
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy