Motocyklowi mistrzowie prezentują barwy na sezon 2017

06.02.2017 11:00
Nowe barwy zespołu Wójcik FHP YART Racing Team

Nowe barwy zespołu Wójcik FHP YART Racing Team (Fot. materiały prasowe)

Zespół Wójcik FHP YART Racing Team, aktualni mistrzowie Polski klasy Superbike, zaprezentował w środę swoje nowe barwy, motocykle Yamaha i zawodników, którzy zamierzają walczyć o tytuły we wszystkich kategoriach motocyklowych mistrzostw Polski WMMP i międzynarodowej serii Alpe Adria.

Ekipa, która wygrała rok temu 14 wyścigów WMMP i 22 razy stawała na podium, w sezonie 2017 mierzy jeszcze wyżej. Motocykli Yamaha przygotowanych przez słynnego austriackiego tunera, mistrzów świata w wyścigach długodystansowych, YART, dosiądzie dziewięciu czołowych zawodników, w tym pięciu mistrzów Polski.

Yamahą YZF-R1M o mocy ponad 220 KM w klasie Superbike wystartuje aktualny mistrz kategorii Superstock 1000, Marcin Walkowiak. Maszynami w specyfikacji Superstock 1000 ścigać się będą z kolei Adrian Pasek i Bartek Wiczyński, którzy na swoim koncie mają tytuły mistrzowskie w klasach Superstock 600 i Superstock 1000. Wiczyński wraca do WMMP po sezonie spędzonym w prestiżowych mistrzostwach Niemiec IDM Superbike. Pasek - zwycięzca wyścigów Pucharu Europy Juniorów i były zawodnik m.in. MŚ Supersport oraz niemieckiego Pucharu Yamaha R6 - przesiada się na R1-kę po udanym sezonie startów R6-ką w międzynarodowej serii Alpe Adria.

Tytułu w klasie Superstock 600 na zupełnie nowej wersji modelu R6 bronić będzie Szymon Strankowski, podczas gdy swoje drugie w karierze mistrzostwo wywalczyć spróbuje doświadczony Marek Szkopek, który wystartuje w kategorii Supersport.

Szeregi zespołu Wójcik FHP YART Racing Team zasiliło także trzech nastoletnich zawodników, stanowiących przyszłość polskich wyścigów. 15-latkowie Daniel Blin i Michał Żbikowski wystartują w nowej klasie Superstock 300 na zupełnie nowych motocyklach Yamaha YZF-R3 o mocy 45 KM. Pochodzący z Torunia Blin w poprzednim sezonie zdobył Puchar Polski MRF Supermoto, a następnie wziął udział w testach do prestiżowej serii towarzyszącej mistrzostwom świata MotoGP, Red Bull Rookies Cup. Skład młodzików uzupełni zaledwie 10-letni Oskar Włodarczak, zdobywca Pucharu Polski w motocrossie, który wystartuje Yamahą w klasie MX85 w mistrzostwach Polski, Francji, Holandii i Europy.

Mistrzowski zespół pokazał swoje barwy i zawodników podczas specjalnej prezentacji, która odbyła się w środowy wieczór w warszawskim salonie Yamaha POLand POSITION, w towarzystwie gości, partnerów oraz szefa teamu YART, Mandy'ego Kainza. Niemal prosto z Warszawy ekipa udaje się na pięciodniowe testy, które rozpoczną się dokładnie za tydzień na hiszpańskim torze Almeria. Pierwsze wyścigi połączonych rund WMMP i Alpe Adria odbędą się w maju na torze w Poznaniu.

"Ekipa Wójcik FHP YART Racing Team powstała z pasji do wyścigów motocyklowych i pragnienia wyniesienia ich w Polsce na najwyższy poziom - wyjaśnia jeżdżący menedżer zespołu, Grzegorz Wójcik, który ponownie wystartuje Yamahą YZF-R1M w Pucharze Polski Rookie 1000. - Ten sezon będzie dla nas drugim w mistrzostwach Polski razem z Yamahą, ale pierwszym z takim rozmachem i bardzo bliską współpracą techniczną z mistrzami świata z YART. Chcemy walczyć o tytuły we wszystkich kategoriach WMMP oraz europejskiej serii Alpe Adria. Na tym nie kończą się nasze międzynarodowe aspiracje, o których więcej powiedzieć będziemy mogli już niedługo. Najpierw jednak ruszamy na testy do Hiszpanii, które dadzą naszym głodnym sukcesów zawodnikom okazję do dokładnego sprawdzenia swoich nowych motocykli."

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
Motocyklowi mistrzowie prezentują barwy na sezon 2017
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy