Top 12 | Skutery 125 ccm dla posiadaczy prawa jazdy kat. B

and, katbak
17.02.2017 07:23
A A A
SYM Fiddle III

SYM Fiddle III (Fot. SYM)

Wybraliśmy 12 skuterów o pojemności 125 ccm idealnych na początek motocyklowej przygody. Tym bardziej, że mogą nimi jeździć kierowcy z prawem jazdy kat. B. Oto wybrane propozycje skuterów tej klasy.
Zobacz zdjęcia (13)

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (85)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cezar85

  Oceniono 243 razy 193

  dlaczego wszystkie wymagane parametry spełnia tylko skoda superb

 • drugi-pasi

  Oceniono 316 razy 128

  Kretyński zapis o automatycznej skrzyni biegów pogrąża w głębokiej dupie pomysł ustawy. Co się dziwić, skoro kretyni go wymodzili.

 • Michal Wojciul

  Oceniono 64 razy 56

  Dlaczego np. Romet nie przerobi którejś z swoich 125 jakie mają obecnie w sprzedaży (np. romet.pl/Moto,SOFT_125,20,635,13890,2014.html) na automat? I byłby całkiem niezły motor na pierwszy dla osób z prawkiem B. Świetny do zachęcenia ich do zrobienia prawka kategorii A i kupienie prawdziwego motoru.

  Zresztą sejm zaprzepaścił okazję na tanie i łatwe rozładowanie korków - wystarczyło dać te same uprawnienia co są na A1. I tak przed 21 rokiem życia nikt nie spełni wymagań od kategorii B, a od 18 można zrobić A2 - więc to żadna konkurencja dla A1. A zalety są gigantyczne. Narynku jest sporo tanich 125-tek, zarówno chińskich jak i klasycznych (jak WSK) zakup każdej z nich to wpływy do budżetu i mniejsze korki w miastach.

 • marcineky

  Oceniono 54 razy 50

  ok ,wszystko jasne, tylko ze tak naprawdę istnieje sporo motorowerów, które mają manualną skrzynię biegów i jakoś nie ma problemu, że ludzie nie mający prawa jazdy nimi jeżdżą i dają radę ogarnąć zmianę biegów ... czyli co? jak ktoś ma 18lat, to mogę kierować jednośladem z tradycyjną skrzynią "na dowód", a jak ma prawko na auto ponad 3 lata to nie można dalej szkolić techniki jazdy jednośladem z tradycyjną skrzynią, bo nie wolno, a jak ktoś już zrobi to prawko na "A" to mało jest prawdopodobne, żeby kupił sobie najpierw 125 i się trochę podszkolił, tylko kupi sobie coś większego, a jak już ma powyżej 24lat, to pewnie minimum 600, bo co to jest...przecież "650tką to on egzamin zdawał to nie kupi sobie nic słabszego"

 • Jan Chroscicki

  Oceniono 94 razy 40

  W założeniu tej nowelizacji chodzi o skutery i tak miało być. Ponieważ w PORD nie występuje "skuter" - użyto określenia motocykl o poj. 125 ccm z automatyczną skrzynią biegów.
  A dlaczego tak zrobiono? Ano, bo chodzi o to żeby pani Basia podjechała do sklepu po zakupy skuterkiem albo pan Stasiu dojechał szybciej do roboty. Do tego są skutery i skuteropodobne pojazdy. Tak jest we Francji, Włoszech czy całej Azji. W nowelizacji ustawy nie chodziło o to żeby rzesze napaleńców rzuciły się na "super ścigacze 125ccm" :))
  Do motocykli jest prosta droga -> A1 itd.

 • Paweł Grappa

  Oceniono 104 razy 36

  Ludzie ogarnijcie się :) Ja jestem motocyklistą od 5 lat nakręciłem dużo kilometrów kilkoma sportami i endurakami. To jest świetna ustawa. Wg. Barany świat motocykli pomógł w tym(bardzo). Zawsze będzie pieprzenie że zle ? Sami coś zróbcie. Ta ustawa idealna bo gnojki chcieliby od razu 18 lat prawko A 1000cm3 z 200 konnym silnikiem i chu* wie co jeszcze. Ta ustawa podoba mi się także ze względu automatu, są motocykle manualne 125 o mocy 30/40 koni. Więc idioto odporny który zmniejszy ilość wypadków a zwiększy popyt na 125. Lewa.

 • Michał Grzemowski

  Oceniono 22 razy 12

  Jednym z najważniejszych parametrów skutera jest płaska podłoga i haczyk a najlepiej ze dwa powyżej. Na podłodze stawiamy nawet wielką torbę z zakupami i mocujemy do haczyka. Skutery takie jak Honda PCX to jakaś pomyłka.

 • vader2010

  Oceniono 11 razy 5

  pozostaje mieć nadzieję, że rynek szybko się dostosuje i momentalnie zacznie się import czegoś bardziej odpowiedniego, mieszczącego się w nowej definicji niż tylko te "suszarki"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX