Jaki motocykl 125? Przegląd używanych| Na początek motocyklowej przygody

and, TN
31.05.2017 09:23
A A A
Yamaha XT125

Yamaha XT125 (Yamaha)

To że motocykle klasy 125 są prawdopodobnie najlepszym wyborem na początek motocyklowej przygody, wiadomo nie od dziś. Jednak nie wszystkie. Wiele 125 po odblokowaniu i odpowiednim "dłubnięciu" potrafi już całkiem szybko jeździć i niekoniecznie mieszczą się w ryzach ustawy o jeździe motocyklem z prawem jazdy kat. B. W dodatku część z nich powstała w czasach, kiedy silnik dwusuwowy jeszcze nie był złem wcielonym. A jak wiadomo, dwusuw odwdzięcza się bezawaryjną pracą, tylko w przypadku kiedy odpowiednio o niego dbamy. A przecież ma to być motocykl na początek, więc pewnie nie każdy potencjalny początkujący będzie posiadał wiedzę i umiejętności jak poprawnie obchodzić się z dwusuwami. Dlatego w poniższym zestawieniu skupimy się głównie na motocyklach "idiotoodpornych" z silnikami czterosuwowymi (Ale coś bardziej emocjonującego też pokażemy), które nie wymagają zbyt wiele wysiłku w kwestii serwisu (co nie oznacza, że nie musimy w ogóle wykonywać podstawowych czynności serwisowych!). Oczywiście nie bez znaczenie jest także przystępna cena i popularność, która niesie za sobą duży wybór używek, dobrą dostępność części oraz wiele artykułów i tematów na forach dotyczących obsługi danego modelu co z pewnością ułatwi życie.
Zobacz zdjęcia (9)

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (70)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Luk

  Oceniono 57 razy 45

  Brakuje mi w tym zestawieniu jakiegoś przedstawiciela chopperów 125cc...
  Honda Shadow 125- genialny motocykl na A1 dla miłośników Chopperów : )
  Z tych wszystkich dla mnie wygrywa Varadero 125, ponieważ kocham dalekie podróże.
  I nie hejtujcie mnie za to, że nie chce za***lać NSR : ) bo mnie to nie jara.
  Pozdro!

 • Gość: Majkomus

  Oceniono 48 razy 38

  Moim zdaniem zabrakło wprost idealnej na pierwszy motocykl Yamahy YBR 125

 • Gość: atreyou

  Oceniono 21 razy 13

  same szlifierki i enduro? a gdzie choppery 125cc? idealne dla poczatkujacego virago i reszta o pojemnosci 125 lub nawet 250cc?

 • edumd1

  Oceniono 16 razy 8

  Nie zgodzę się z tym że ?chińskie? motory to koty w worku. Posiadam Barton Classic 125 i nie mam problemów a sporo jeżdżę w sezonie. Również nie słyszałem skarg od ludzi te maszyny faktycznie posiadają. O taki motor wystarczy tylko dbać a odwdzięczy się sporom niezawodnością.

 • Edi Wredi

  Oceniono 10 razy 8

  Jeszcze bym dorzucila Yamahe TDR 125, z mojej bylam zadowolona pod kazdym wzgledem

 • Gość: Kaszub

  Oceniono 9 razy 7

  Większości z tych wymienionych w artykule motocykli NIE mogą prowadzić kierowcy z prawkiem kat.B. Warunek podstawowy to moc do 15 KM, a np. NSR czy Mito mają ,,w papierach'' moc znacznie wyższą.

 • Gość: Benek

  Oceniono 5 razy 5

  Z całym szacunkiem dla redakcji, ale zestawienie słabe. Tytuł mylący bo dopiero w tekście wspominacie, ze będzie mowa o używanych motocyklach, a szkoda. Od kilku lat widzimy intensywny rozwój akurat tego segmentu motocykli. Warto byłoby chociaż dla kontrastu wspomnieć o jakimś romecie, junaku czy bartonie? Mają oni w ofercie naprawdę ciekawe propozycje, a szczerze mówiąc gdy mam wydać kilka tysięcy na używany motocykl to wolę kupić mniej renomowany nowy za takie same pieniądze. Zresztą wcześniejsze komentarze potwierdzają, że mają czy to rometa ogara, czy bartona classic i są z nich bardzo zadowoleni. Może warto to uwzględnić w nowym zestawieniu?

 • Gość: gosc

  Oceniono 5 razy 5

  mam ogara caffe125, moze to i chinczyk,ale wiem jedno jak dbasz tak masz i na niego nie narzekam!!!!!

 • Gość: Świeżak

  Oceniono 15 razy 5

  W tym roku podjąłem decyzję, że zaczynam od 125 cm3 (Barton Classic). Początkowo chciałem robić kat.A i kupić jakąś dobrą pięćsetkę, ale po dłuższym namyśle stwierdziłem, że najpierw sprawdzę, czy mi się to w ogóle podoba. Zanim wyrzucę kasę na prawko i droższą maszynę, pośmigam na małym motocyklu. Jeśli poczuję chemię, za rok pójdę na kurs i przerzucę się na coś większego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX