Udogodnienia przy zakupie

Fot. Honda

Takie udogodnienia jak obsługa serwisowa, gwarancja, a czasem także możliwość pozostawienia poprzedniego motocykla w rozliczeniu są już proponowane w Polsce przez sprzedających "używki" na większą skalę. U niektórych sprzedawców można też, choć wciąż rzadko, kupić motocykl na zamówienie. To najczęściej tylko kwestia ceny.

Niektóre firmy przyjmują motocykle w rozliczeniu. To udogodnienie dotyczy zazwyczaj stałych klientów i maszyn pochodzących wcześniej od tego samego sprzedawcy. Nabywcy godzą się na zaniżoną wartość rynkową oddawanego motocykla (by dało się go dalej odsprzedać), ale sami unikają problemu ze sprzedażą i mogą jak najszybciej jeździć na nowszym modelu.

Na używany motocykl może być udzielona gwarancja, której zakres i termin ustala się indywidualnie dla każdego jednośladu i klienta. To podnosi jednorazowy koszt zakupu, ale dla wielu kupujących jest ważne, bo stanowi rękojmię przyzwoitego, godnego zaufania stanu maszyny.

Sprowadzanie na zamówienie to rzadko stosowana w Polsce forma zakupu. W takim wypadku klienci muszą zaufać sprzedawcy i odwrotnie. Może zdarzyć się przecież, że pierwsze wrażenie pryśnie natychmiast, gdy na motocyklu ujrzanym po raz pierwszy na żywo, inaczej niż wcześniej na zdjęciach zaprezentuje się na przykład odcień lakieru. I zazwyczaj tak jest.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pol3k

  Oceniono 28 razy 28

  Może i przeczytał bym ten artykuł do końca gdyby nie przełączanie na kolejną stronę co cztery zdania...

 • piotrt707

  Oceniono 8 razy 8

  Mało wartościowych treści - dużo reklam.

 • jdkonrad

  Oceniono 10 razy 0

  pier... kotka za pomocą młotka! każdy motocykl używany jest szlifowany - trzeba tylko spytać gdzie lub sprawdzić miernikiem warstwy lakieru. Dokładnie należy wsłuchać się w pracę silnika bo ta dużo powie o jego stanie - zwłaszcza gdy robi to fachowiec a nie szwagier.
  zawsze pogazuj manetką i sprawdź czy i jak silnik wchodzi na wysokie obroty!! sprawdź podstawowe elementy ruchome-czy nie trą.. nie blokują się.. nie 'biją' itp. chodzi o koła, zębatki, tarcze, łańcuch i elementy silnika. sprawdź też amortyzatory czy odbijają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX