Rogal od 21 Brothers | test długodystansowy

Każdy kto używa motocykla do szeroko pojętej turystyki wie jak trudno dobrze się spakować na wyjazd. Generalnie prawie zawsze zabieramy za dużo rzeczy, których później nie wykorzystujemy. Z czasem przychodzą refleksje i ilość potrzebnego sprzętu maleje, jednak nawet najbardziej doświadczeni motocykliści potrzebują toreb do zapakowania potrzebnych rzeczy.

W zgodzie z tą dewizą powstały torby od 21 Brothers. Produkt, który przetestowaliśmy to sprzęt typowo off-roadowy, chociaż jak widzicie na zdjęciach, torby z powodzeniem możemy zastosować nie tylko na motocyklach enduro. Rogale łączą cechy sakw motocyklowych oraz torby na siedzenie. Z tym, że przestrzeni bagażowej mamy więcej, a środek ciężkości motocykla nadal jest stosunkowo nisko.

21Brothers21Brothers Tobiasz Kukieła/Piotr Ganczarski

Rogal wykonany jest z bardzo grubego i wodoodpornego materiału, który naprawdę ciężko popsuć. Parę dni po powrocie z testów sprzęt posłużył mi za podłoże pod auto terenowe. Fura się zakopała w błocie, a droga z dywaników i rogala okazała się jedyną drogą ucieczki. Cóż ten nietypowy test sprzęt zdał celująco.

Fakty są dwa: im mniej tym łatwiej, im niżej tym lżej.

Po załadowaniu rogala sprzętem biwakowym i ubraniami ten nabiera kształtu. Przewagę nad zwykłymi torbami widać już na pierwszy rzut oka. Jest stabilny, a możliwość jego zgubienia minimalna. Dodatkowo wykorzystujemy do montażu paski, które ułatwiają operację przymocowania torby do motocykla. Na górę możemy wrzucić kolejną torbę. Wszystko działa perfekcyjnie.

21 brothers21 brothers Tobiasz Kukieła/Piotr Ganczarski

Rogal w całej tylnej części posiada długi, gruby zamek, który jest jego największą zaletą oraz wadą. Zaletą ponieważ nie wyobrażam sobie jak można go zniszczyć, wadą ponieważ ciężko się go zamyka, a jego wodoodporność pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście producent jest na to przygotowany, 21 Brothers oferuje wewnętrzne worki, które doszczelniają wszystkie przedmioty w torbie. Trzeba pamiętać, że wykorzystując rogale w warunkach terenowych np. podczas przeprawy przez rzekę, żaden zewnętrzny pokrowiec przeciwdeszczowy nie spełni swojej funkcji. Dodatkowo torbę możemy zamówić z klejonymi szwami i dodatkowymi pętlami ułatwiającymi montaż kolejnych przedmiotów na górze torby. Nasze testówki nie były wyposażone w żadne uchwyty co dawało się we znaki, chociaż mając ze sobą ekspandery bądź pasy bagażowe bez problemu załadujemy się w nawet najdalszą podróż.

21 Brothers produkuje sprzęt świetnie wykonany i gotowy na każdą ewentualność. Dokupienie oferowanych usprawnień wydaje się obowiązkowe. Tak załadowany biwak możemy dowieźć w każde miejsce świata!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Jubileusz - to już 25 lat! Wyjątkowy, jubileuszowy numer jest już w sprzedaży!
 • Mega ceny w serwisie Triumpha! Serwis TRIUMPH Warszawa przedłuża sezon motocyklowy!
 • Jawa powrót legendy JAWA czy sen? Powrót legendy!
Komentarze (3)
Rogal od 21 Brothers | test długodystansowy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Tom

  Oceniono 2 razy 2

  Reklama dobra ale gdzie jest tytułowy test?

 • Gość: Wojciech

  0

  Ceny jak za sprzęt od NASA....

 • Gość: Michu

  0

  Ten tekst to żart z czytelników, dobra zmiana w ŚM ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy