Świat Motocykli 6/2017 już w sprzedaży

6/2017

6/2017 (Redakcja)

Na sklepowych półkach wylądował już świeży, pachnący i za sprawą słownika motocyklisty, po części wielojęzyczny, czerwcowy numer ŚM. Tradycyjnie już, staraliśmy się żeby każdy znalazł coś dla siebie. Od stylowych klasyków - zarówno z segmentu premium jak Triumphy jak i tańszego Rometa, po ostatnią na placu boju sportową sześćsetkę czyli Yamahę R6.
Oprócz tego, wywiad z Tomaszem Gollobem, który Tomek Dryła przeprowadził dla nas tydzień przed nieszczęśliwym wypadkiem żużlowca. Z tego miejsca pragniemy także życzyć Tomaszowi powrotu do zdrowia!

Drodzy Czytelnicy!

Oj nie rozpieszcza nas tegoroczna wiosna! Owszem, było kilka dni, kiedy chciało się „polatać na bajku” i od razu odnotowały ten fakt raporty policyjne, szpitale oraz żądne sensacji media. Jednak zaraz potem nastąpiły opady śniegu, gradu, a pewnie gdzieniegdzie i żab, które spowodowały, że entuzjazm motocyklistów wyraźnie osłabł. Jak wykazały statystyki nie tylko do jazdy, ale także do zakupów, bo słabo też wyglądała sprzedaż nowych jednośladów w pierwszych miesiącach roku. Chociaż przynajmniej z używkami nie jest źle, bo zainteresowanie nimi rośnie sukcesywnie. Patrząc jednak z drugiej strony, wzmożone zainteresowanie maszynami z drugiej ręki nie świadczy najlepiej o finansowej kondycji naszych motocyklistów. Z myślą o tych nieco mniej zamożnych przygotowaliśmy test motocykla niezbyt drogiego, ale dosyć spektakularnego. Raczej nie ceną, ale z pewnością wyglądem Romet SCMB 250 aspiruje do klasy premium. Jeżeli więc nie osiągi maszyny, a jej styl jest dla was ważny, warto przyjrzeć się scramblerowi. Tym, którzy dysponują zdecydowanie grubszym portfelem, ale również kochają klasyki, przedstawiamy całą rodzinę nowych Triumphów Bonneville, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jednak nie gustujecie w ponadczasowym pięknie motocykli wueskopodobnych, z pewnością zainteresują Was testy nowego Kawasaki Ninja 650 czy gorąca premiera Yamahy R6, którą Simpson poskromił na hiszpańskim torze Circuit de Almeria. Niestety, europejskie normy po raz kolejny kastrują moc silnika, ale cieszmy się tym, co mamy, bo jeśli tak dalej pójdzie, to w niedługiej przyszłości UE będzie dopuszczała jedynie motocykle elektryczne.

Do wakacji jeszcze chwila, ale na wszelki wypadek już oddajemy w Wasze ręce pięciojęzyczny słownik motocyklisty, który pomoże dogadać się w dowolnym punkcie świata nawet na migi! Dbajcie więc o niego, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może okazać się potrzebny.

Do następnego numeru!

LP

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Junak M-07 'Przejściówka' JUNAK M-07 (Przejściówka) 1959 rok| Jak biały kruk, choć czerwony
  • Ducati 916 Ducati 916 | Opinie Świata Motocykli
  • Kawasaki Z 650 Kawasaki Z 650| Miejski Zawadiaka
Skomentuj:
Świat Motocykli 6/2017 już w sprzedaży
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy