Krzysztof Biesiekirski zaczyna sezon w czołówce

Krzysztof Besiekirski

Krzysztof Besiekirski (Informacja prasowa)

Krzysztof Biesiekirski ukończył oba wyścigi pierwszej rundy mistrzostw Walencji w motocrossie w ścisłej czołówce klasy MX Sub18. Jedyny Polak w stawce w niedzielę dwukrotnie finiszował na torze Crevillent na drugiej pozycji.

 

17-latek początkowo planował razem z ekipą Euvic Husqvarna Warszawa startować w tym roku w Hiszpanii w klasie MX125, ale tuż przed pierwszym weekendem wyścigowym zespół postanowił ustawić poprzeczkę jeszcze wyżej, zastępując Husqvarnę TC125 czterosuwowym modelem FC250 o większej pojemności 250 ccm i zupełnie innym sposobie oddawania mocy.

Choć rywalizacja na leżącym 200 km na południe od Walencji, wymagającym torze w Crevillent odbywała się w trudnych warunkach i na bardzo błotnistej nawierzchni, młody Polak zaliczył bezbłędny weekend. Dzięki dwóm finiszom na drugiej pozycji Biesiekirski jest trzeci w klasyfikacji generalnej, w której do doświadczonego, startującego także w klasie MX2 lidera traci jedynie trzy oczka.

Druga z dziewięciu rund mistrzostw Walencji odbędzie już za niecałe dwa tygodnie na torze Albaida. Następnie polskiego zawodnika czeka debiut w mistrzostwach Hiszpanii podczas marcowej rundy na torze w Almenar.

„To był bardzo intensywny, ale udany start - powiedział Krzysztof Biesiekirski. - Crevillent to tor z tradycjami, na którym wyścigi odbywają się od ponad trzydziestu lat, dlatego Hiszpanie doskonale znają ten obiekt. Rywalizację utrudniło bardzo gęste błoto w technicznych sekcjach, w których doszło do wielu wywrotek oraz fakt, że do walki poza klasyfikacją stanęło także kilku zagranicznych, bardzo szybkich zawodników. Dodatkowym smaczkiem była zmiana motocykla i klasy tuż przed weekendem, ale razem z całym zespołem świetnie poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem. Choć musiałem uczyć się nowej Husqvarny, z okrążenia na okrążenie podkręcałem tempo, a do tego unikałem błędów i wywrotek, co ostatecznie okazało się kluczem do sukcesu i pozwoliło mi dwukrotnie finiszować w pierwszej trójce.”

Więcej informacji o Krzysztofie Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/KrzysiekBiesiekirski/.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Ariel SF.31 - angielski duch Ariel SF.31 | Angielski duch
  • BMW R 1200GS BMW R 1200GS | Sprzęt dla niskich osób - podpowiadamy jak to zrobić!
  • Henderson Henderson - pierwszy motocykl, który objechał świat
Skomentuj:
Krzysztof Biesiekirski zaczyna sezon w czołówce
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy