Mistrz Europy jedzie po zwycięstwo

Lambert w Gustrow

Lambert w Gustrow (Jarek Pabijan)

Przed drugą rundą cyklu FIM Speedway U-21 World Championship 2017, Robert Lambert zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zmagań najlepszych juniorów na świecie. Świeżo upieczony Indywidualny Mistrz Europy do lat 21, w Güstrow będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.

Lambert, tegoroczne zmagania o tytuł najlepszego młodzieżowca na świecie rozpoczął dość pechowo. Pomimo świetnego startu i trzech indywidualnych zwycięstw w Poznaniu, „Ruthless” brał udział w wypadku, do którego doszło w wyścigu numer pięć. Po tym zdarzeniu widać było, że ból narasta, a po trzech zwycięstwach przyszedł defekt oraz dwa zera, co sprawiło, że brązowy medalista zeszłorocznego cyklu IMŚJ, zakończył zmagania na wyścigu półfinałowym.

Udane występy Polaka w zagranicznych ligach


Na szczęście cały sezon w wykonaniu Lamberta to pasmo sukcesów. W angielskiej Premiership, zawodnik z Norwich jest jednym z liderów King’s Lynn Stars. W 25 meczach, Lambert wystartował w 105 wyścigach, w których osiągnął średnią 1,981 punktu na bieg. W niższej dywizji, „Ruthless” startuje w barwach Newcastle Diamonds, gdzie w 115 wyścigach, aż 62 razy dojeżdżał do mety na pierwszej pozycji, 31 razy był drugi, 16 razy trzeci i tylko 4 razy czwarty. Oprócz licznych startów w Wielkiej Brytanii, Lambert startuje w szwedzkiej Elitserien, w polskiej drugiej lidze żużlowej oraz w niemieckiej Speedway Bundeslidze. W Szwecji, Brytyjczyk reprezentuje barwy Masarny Avesta, dla której, jak dotąd, „wykręcił” średnią 1,739 punktu na bieg. Najwyższą średnią, Lambert legitymuje się w polskiej II lidze żużlowej. W barwach Speed Car Motoru Lublin, Brytyjczyk osiągnął średnią 2,593 pkt/b. Spośród 27 wyścigów, Lambert 17 razy dojeżdżał do mety na pierwszej pozycji. Co warte podkreślenia, brązowy medalista IMŚJ 2016 ani razu nie zajął czwartego miejsca podczas zmagań w najniższej polskiej lidze żużlowej.

Specyficzny tor będzie okazją do widowiskowych wyścigów

Przed drugą rundą cyklu FIM Speedway U-21 World Championship 2017, Robert Lambert zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zmagań najlepszych juniorów na świecie. Świeżo upieczony Indywidualny Mistrz Europy do lat 21, w Güstrow będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.
Sezon 2017 to także jeden z największych sukcesów Roberta Lamberta w karierze. W Daugavpils, „Ruthless” został Indywidualnym Mistrzem Europy Juniorów. Z 14 punktami na koncie pokonał drugiego Bartosza Smektałę oraz trzeciego Andreasa Lyagera.
Przed zawodami w Güstrow, sytuacja, w której znalazł się Brytyjczyk, jest dość skomplikowana. Do pierwszego w klasyfikacji generalnej cyklu, Maksyma Drabika, Lambert traci już 12 punktów, a do podium jego strata wynosi sześć „oczek”.
Na zawodników, którzy walczyć będą podczas drugiej rundy FIM Speedway U-21 World Championship czeka specyficzny tor, którego geometria pozwala na wiele mijanek. Wielu zawodników tegorocznego cyklu nie miało jeszcze możliwości do zapoznania się z jego nawierzchnią.

- Jeździłem już tam dwa razy, jednak nie pamiętam tego toru za dobrze. Długość toru nie ma dla mnie żadnego znaczenia, lubię jeździć na każdym torze

– stwierdził reprezentant Wielkiej Brytanii.


Druga runda EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship odbędzie się w Güstrow 8 września. Bilety na te zawody dostępne są tutaj: www.bit.ly/Gustrow.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Ariel SF.31 - angielski duch Ariel SF.31 | Angielski duch
  • BMW R 1200GS BMW R 1200GS | Sprzęt dla niskich osób - podpowiadamy jak to zrobić!
  • Henderson Henderson - pierwszy motocykl, który objechał świat
Skomentuj:
Mistrz Europy jedzie po zwycięstwo
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy