Marquez i Honda razem przez kolejne dwa lata!

Marc Marquez i Honda razem przez kolejne dwa lata

Marc Marquez i Honda razem przez kolejne dwa lata (Honda)

Czterokrotny i aktualny motocyklowy mistrz świata klasy MotoGP, Hiszpan Marc Marquez, przedłużył swój kontrakt na starty w barwach fabrycznej ekipy Repsol Honda na dwa kolejne lata, do końca sezonu 2020.

Marquez zadebiutował w MotoGP w barwach Hondy w 2013 roku jako dwukrotny mistrz świata w mniejszych klasach, 125 i Moto2. Od tego czasu aż cztery razy sięgał po tytuł bijąc rekord za rekordem. 

 

Na swoim koncie w królewskiej klasie Marc ma na dzień dzisiejszy 90 startów, w tym aż 63 zakończone podiami, a 35 zwycięstwami. 45 razy ruszał do wyścigów z pole position, a w 37 z nich uzyskał najlepszy czas okrążenia.

Walkę o kolejny tytuł 25-latek rozpocznie w połowie marca w Katarze. U jego boku w barwach Repsol Hondy w sezonie 2018 ponownie wystartuje jego rodak, Dani Pedrosa.

Jestem podekscytowany przedłużeniem naszej współpracy z fabrycznym zespołem Hondy w MotoGP. Jestem dumny z reprezentowania Hondy, która zawsze robiła dla mnie wszystko. Za nami dwa udane, przedsezonowe testy. Po podpisaniu nowej umowy mogę skupić się na rywalizacji na torze, na którym nadal zamierzam się dobrze bawić i realizować nasze wspólne cele.

– powiedział Marc Marquez

Cieszę się, że Marc Marquez nadal startował będzie w naszym fabrycznym zespole. Zawsze jeździ na limicie, jest dojrzały i wywalczył dla nas wiele tytułów. Mogliśmy wcześnie przedłużyć naszą współpracę dzięki wzajemnemu zaufaniu i pasji do wyścigów. Jestem pewien, że rozpoczniemy sezon mocnym akcentem.

– dodał prezes Honda Racing Corporation, Yoshishige Nomura

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Płaszcz na każdą okazję. O tym, co dziś jest modne, gdy idzie o "wierzchnie okrycia" silników
  • Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny
  • Mistrzostwa Świata SuperEnduro - Taddy Błażusiak SuperEnduro Kraków 2018 - nasza relacja!
Skomentuj:
Marquez i Honda razem przez kolejne dwa lata!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy