50 najbardziej charakterystycznych motocykli wszech czasów

1923 BMW R32

1923 BMW R32 (materiał prasowy)

Takich motocykli nie można zapomnieć. 1923 BMW R32, Triumph Bonneville, czy Honda Super Cub to tylko trzy przykłady spośród pięćdziesięciu modeli, które naszym zdaniem zasługują na miano rewolucjonistów.

 Zgodzicie się ze mną, że motocykle są czymś więcej niż tylko wygodnym środkiem transportu, który pozwala nam omijać korki i dotrzeć w dość szybkim czasie z punktu a do punktu b. Motocykle mają dusze, swój indywidualny charakter i wygląd. Różni ich w zasadzie wszytko, czy to chromy błyszczące w słońcu, czy innowacyjna konstrukcja jednostronnego wahacza, czy nawet zwyczajne lusterka. I to właśnie te różnice przyciągają uwagę innych. Każdy z nas z autopsji zna sytuacje, gdy z uśmiechem na twarzy oglądają się za nami inne osoby, gdy dzieci z rodzicami machają stojąc na chodniku, czekając, aż przejedziemy, gdy nastolatki zgryzają wargi, a my wysyłamy im uprzejme pozdrowienia. W zasadzie trudno jest zliczyć ilość sytuacji czy kombinacji, które znajdziemy między naszymi dwoma kołami, ale z całą pewnością w historii motoryzacji te modele zasługują na uwagę.
50 najbardziej charakterystycznych motocykli wszechczasów. Sprawdź, czy znasz wszystkie.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Babski test Honda CB1000R 2018 (badgirl) Babski test Hondy CB1000R 2018
 • BMW R 80 GS BMW serii GS (cz. 1) | Opinia Świata Motocykli
 • Mistrzostwa S?wiata SuperEnduro wizualizacja toru Mistrzostwa Świata SuperEnduro - wiemy jak wygląda nitka toru!
Komentarze (21)
50 najbardziej charakterystycznych motocykli wszech czasów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bob2436

  Oceniono 12 razy 12

  A gdzie Suzuki GS500 i Honda CB500? Choćby ze względu na długość czasu produkcji (zwłaszcza Suzuki) można je śmiało uznać za charakterystyczne. Z BMW z kolei brakuje absolutnie kultowego R80GS - pierwszego na świecie prawdziwego enduro i niesamowitego K1. Z Hondy brakuje jeszcze CBR1100XX a z Kawasaki ZZR1100 - to były pierwsze modele, które zapoczątkowały klasę 300km/h (Honda nie wyciąga tyle, ale jest blisko).

 • cmok_wawelski

  Oceniono 13 razy 11

  Piszę ze Stanów. W polskich agencjach wysyłkowych tutaj wiedzę mnóstwo motocykli w trakcie ich wysyłki do Polski. Co 10 jest cały, reszta powypadkowa, niekiedy w strasznym stanie. Nigdy jeszcze niewidziałem nowego.
  Taki cały plac złomu w drodze do Polski powinien być na jednym z tych slajdów powyżej, bo tak wygląda smutna rzeczywistość wobec lukierkowych obrazków.
  Powodem są wysokie (zaporowe) cła i podatki Polski, która 'chroni' w ten sposób własnych producentów motocykli. W efekcie importerzy zarabiają na powypadkowym szmelcu.

 • master4k

  Oceniono 5 razy 5

  Ani jednego Buell'a, MV Agusta czy Benelli. Średnio rzetelne te zestawienie.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 17 razy 3

  A Junak gdzie? A SHL, motocykl wyprodukowany w największej ilości kiedykolwiek na świecie? (...oczywiście licząc z indyjską licencją jako Rajdoot, 'motocykl mleczarzy').
  Nie są to być może dzisiaj szczególnie pożądane przez światowych kolekcjonerów egzemplarze, ale biorąc pod uwagę absolutnie nędzne warunki w jakich powstały - mistrzostwo świata - moim skromnym zdaniem. SHL-ka naprawdę zasłuzyła na chociaż wspomnienie ilościowe bo tak naprawdę nikt nie wie nawet co znaczy ten skrót.

 • uzurpator666

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma gucciego, nie ma wielkich nakedów z japonii

 • Gość: Carl

  Oceniono 1 raz 1

  Brakuje mi tu Intrudera VS1400, jako japońskiej, precyzyjnej odpowiedzi na amerykańską legendę. Ostatni metalowy chopper powinien tu znaleźć swoje miejsce. LWG

 • Gość: RoBo

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie YAMAHA THUNDERACE, która jak powstała, to pod względem osiągów, a także przede wszystkim pod względem fabrycznego wyposażenia w pełną hydraulikę oraz regulację zawieszenia, a także swój ponadczasowy wygląd i linię powinna moim zdaniem tu się znaleźć ...

 • xsawer

  Oceniono 1 raz 1

  "Różni ich w zasadzie wszytko, czy to chromy"
  Marciu, dlaczego nie uważałaś na lekcjach polskiego?

 • Gość: Piotr

  0

  a gdzie Victory???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy