Bezpłatne szkolenia dla motocyklistów

motocyklista

motocyklista (fot. pixabay)

Przed nami kolejna edycja bezpłatnych szkoleń dla motocyklistów. W tym roku organizatorzy zapraszają do salonu Triumph w Warszawie. Już w ten weekend możesz dowiedzieć się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

MotoPomocni.pl kolejny już raz stają na wysokości zadania organizując bezpłatne szkolenia dla motocyklistów z ponad szesnastu miast na terenie Polski. Cykl szkoleń otwiera spotkanie w jednym z ciekawszych miejsc na motocyklowej mapie Warszawy, mianowicie w nowym salonie marki Triumph.

Jednym z głównych założeń organizatorów jest przygotowanie motocyklistów do zbliżającego się sezonu. Zadaniem kursu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości bezpieczeństwa i umiejętność odnalezienia się w sytuacji kryzysowej, takiej jak np. wypadek komunikacyjny.

Szkolenie trwa siedem godzin i jest podzielone na bloki tematyczne. Każdy z nich prowadzony jest przez wykwalifikowanych specjalistów w swojej dziedzinie.

Program szkolenia w pigułce:

I PIERWSZA POMOC
To priorytet podczas szkoleń MotoPomocnych. Podczas zajęć omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem i udzieleniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.

II BEZPIECZEŃSTWO AKTYWNE
Blok, podczas którego eksperci przybliżą uczestnikom stosowane w nowoczesnych motocyklach technologie wspierające bezpieczeństwo .

III BEZPIECZEŃSTWO BIERNE
W tej części specjaliści podpowiedzą, jak prawidłowo dobrać odzież i akcesoria motocyklowe oraz zwrócą uwagę na innowacyjne rozwiązania chroniące motocyklistów.

IV TECHNIKA JAZDY
Prowadzący kurs przekażą informacje na temat ergonomii i zasad regulacji motocykla pod kątem danego użytkownika. Zaprezentują podstawowe pozycje na motocyklu oraz omówią najważniejsze techniki jazdy.

Szkolenia odbywać się będą głównie w weekendy od stycznia do marca 2017 roku. Dlatego jeśli jako motocyklista chcesz ciągłe pogłębiać swoją wiedzę korzystając z doświadczenia i wiedzy innych, koniecznie musisz tam być.

Kiedy i gdzie:
Lokalizacje oraz harmonogram wraz z formularzem rejestracyjnym znajdują się na stronie https://motopomocni.pl/bezpieczenstwo/bezpieczny-i-motopomocny-motocyklista/

Dołącz do MotoPomocnych na Facebooku!
http://www.facebook.com/Motopomocni

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Rama w Ducati Ramy motocyklowe | Woda z ogniem
  • Yamaha XJ 900 Diversjon Yamaha XJ 900 Diversion | Opinia Świata Motocykli
  • Ariel SF.31 - angielski duch Ariel SF.31 | Angielski duch
Skomentuj:
Bezpłatne szkolenia dla motocyklistów
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy