Odzież termoaktywna - jazda na motocyklu a pogoda

10.10.2017 08:14
Odzież termoaktywna - jazda na motorze a pogoda

Odzież termoaktywna - jazda na motorze a pogoda (Pixabay)

Polska nie jest zbyt przyjaznym krajem dla osób, które kochają motocykle. Dni słonecznych jest naprawdę niewiele. Jednak dla wielu miłość do jednośladów jest silniejsza, i wybierają się oni w podróż nawet przy nieprzyjaznych warunkach atmosferycznych. Ci, dla których jednoślad jest głównym środkiem transportu, np. do pracy, dobrze wiedzą, jak pogoda może dać w kość. Rano gdy wyjeżdżamy świeci słońce, wieczorem już pada i musimy jechać w zimnym deszczu. Jednak właśnie dla tych, którym nie straszna pogoda powstała odzież termoaktywna!

Na początek warto powiedzieć, czym tak naprawdę ona jest. Otóż ubrania termoaktywne zostały wykonane ze specjalnych elastycznych materiałów, które mają jedną ważną cechę - słabo wchłaniają wilgoć. Przez co pot, zamiast zostać wchłoniętym przez ubranie, jest odprowadzany na zewnątrz. Właśnie dzięki tej właściwości świetnie sprawdza się u sportowców. Jednak nie są oni jedynym gronem, który może czerpać z tego korzyści. Nawet motocykliści powinni zaopatrzyć się w nie. Na co więc zwrócić uwagę kupując odzież termoaktywną?

Gdy przychodzi lato jazda w pełnym kombinezonie czy grubej kurtce i spodniach potrafi być uciążliwa. Wielu motocyklistów decyduje się zrezygnować ze specjalnej odzieży na rzecz krótkiej koszulki. Jednak jest to niezwykle niebezpieczne, ponieważ w trakcie wypadku taka koszulka momentalnie się zniszczy, a my będziemy szorować gołą skórą po asfalcie, który działa niczym tarka do warzyw. Skutków takiego wypadku raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Dlatego też nigdy nie powinniśmy rezygnować ze specjalnej motocyklowej odzieży. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi nam odzież termoaktywna. Na rynku znajdziemy wszelkiego rodzaju bluzy, koszulki, spodnie czy skarpetki, które zakładamy pod standardowe ubranie. Przy ich doborze najważniejsze jest to, by były mocno przylegające do ciała. Tylko wtedy będą naprawdę działać. Pozwolą one na skuteczne odprowadzanie potu, dzięki czemu ciało nie będzie się przegrzewać nawet w upalne dni. Jednak zalety możemy dostrzec również w chłodne dni. Ponieważ to właśnie pot jest odpowiedzialny za wychładzanie organizmu. Dzięki jego skutecznemu odprowadzaniu, zachowamy suche ciało i większy komfort jazdy, zachowując jednocześnie więcej ciepła.

Na rynku istnieje wiele typów ubrań tego rodzaju. Warto zainwestować w getry i spodnie termoaktywne. W zależności od typu i grubości materiału, niektóre przeznaczone są na chłodniejsze dni, ponieważ ich grubsze wykonanie zapewnia więcej ciepła, lecz z drugiej strony słabiej radzą sobie z odprowadzaniem wody. Te cieńsze zaś są przeznaczone na ciepłe dni. Każdy producent na swojej etykiecie zamieszcza informację o rekomendowanym wykorzystaniu jego produktu.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
Odzież termoaktywna - jazda na motocyklu a pogoda
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy