Ciężki weekend ekipy Pazera Racing. Paweł Szkopek nadal w formie!

Paweł Szkopek Pannonia Ring

Paweł Szkopek Pannonia Ring (Media4Racing)

Trudny, ale udany weekend dla ekipy Pazera Racing na węgierskim torze Pannonia Ring.

Obrońca tytułu, Paweł Szkopek udał się na zawody z szansą wcześniejszej obrony tytułu w klasie Superbike. Byłoby to już jego jedenaste mistrzostwo w karierze.

Świetne tempo towarzyszyło zawodnikowi od samego początku imprezy. Szkopek szybko wywalczył pole position w połączonej stawce mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria, a następnie objął prowadzenie w obu wyścigach.

Niestety zawodnik w obu startach zaliczył niefortunne upadki. Na szczęście dwukrotnie był w stanie podnieść swoją Yamahę R1 i dojechać do mety - w sobotę, stając nawet na podium. Tym sposobem losy tytułu rozstrzygną się podczas ostatniej rundy w Poznaniu po koniec sierpnia.

Przyjechaliśmy na Węgry z szansą przypieczętowania tytułu w klasie Superbike, ale mimo trudnego weekendu wciąż jesteśmy w dobrej sytuacji w tabeli i będziemy walczyć do samego końca - mówi szef zespołu Marcin Pazera.

Patryk Pazera wypchnięty poza tor przez rywala!

W klasie Superstock 600 doskonale pokazał się Patryk Pazera, który jechał świetnym tempem. Niestety podczas sobotniego wyścigu został wypchnięty poza tor i stracił cenne sekundy w walce o zwycięstwo. Szczęśliwie, utrzymał doskonałe tempo i przebił się przez stawkę, stając finalnie na podium.

Kolejny dzień imprezy nie był końcem przygód ekipy Pazera Racing. W niedziele zawodnikowi walkę o zwycięstwo utrudniło zgaśnięcie motocykla na polach startowych. Świetna jazda Polaka niestety nie była wystarczająca, aby nadrobić stracony czas. Zawodnik stracił szansę na tytuł mistrza Polski, ale w Poznaniu będzie miał sporą szansę na utrzymanie wicemistrzostwa.

Pierwsze podium debiutanta Pucharu Polski Rookie 600.

Niezwykle ważny weekend w swojej karierze zaliczył Paweł Machij. Po trudnym sobotnim wyścigu wywalczył swoje pierwsze podium w karierze. W niedzielę przypieczętował swoją świetną dyspozycję widowiskową walką o przebicie się do czołówki, mimo wywrotki na okrążeniu rozgrzewkowym.

Dwa udane wyścigi w klasie Superbike zaliczył także jeżdżący w tym roku bezbłędnie Piotr Prendota, który z kolei z powodu awarii startował w sobotę z końca stawki.

Patryk także stanął na podium mimo kolizji i problemów technicznych na starcie, a Paweł Machij po raz pierwszy stanął na pudle, choć startował na nowym dla siebie torze. Jak zwykle solidnie pojechał także Piotr. Tym sposobem mimo przygód wracamy z Węgier dumni z naszych zawodników i całej ekipy, która w trudnych warunkach i w ogromnym upale przez cały weekend spisywała się na medal. W Poznaniu czeka nas ostra walka, ale wcześniej będziemy mieli dla polskich fanów bardzo dużą niespodziankę.”

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach www.facebook.com/pazeraracing i www.instagram.com/pazeraracing

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • podróż Na tropie Gotów i strusi
  • Yamaha XVS 1300 Midnight Star Yamaha XVS 1300 Midnight Star Trzysta kilo przyjemności
  • Pagoda to niemal nieodłączny element każdej świątyni szintoistycznej. Dookoła Seto
Skomentuj:
Pazera Racing z problemami na Pannonia Ring
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy