Wielki sukces studentów Politechniki Wrocławskiej

LEM Falcon

LEM Falcon (Studenci Politechniki Wrocławskiej)

Studenci z Politechniki Wrocławskiej zwyciężyli zawody Smart Moto Challenge w Barcelonie. Ich motocykl elektryczny okazał się bezkonkurencyjny.

LEM Falcon to polski crossowy motocykl elektryczny, skonstruowany oraz zbudowany przez studentów wrocławskiej uczelni. Na osiągnięcie sukcesu w klasyfikacji generalnej przeniosło się zwycięstwo w konkurencjach dynamicznych oraz statycznych. Drużyna zgarnęła wszystkie główne nagrody.

Pojazd generuje moc 8 kW, przejeżdża 100 km (lub radzi sobie przez 1,5 godziny w terenie), ma masę 106 kg oraz moment obrotowy na poziomie 130 Nm. Rama pojazdu została wykonana ze stopów aluminiowych, subrama z kompozytu węglowo-aramidowego. Motocykl zasilany jest prądem z akumulatora na bazie ogniw LI-Ion. Sprzęt posiada wbudowaną kamerę pozwalającą na nagrywanie krótkich filmów z jazdy. Wisienką na torcie jest możliwość trzech trybów jazdy: ECO, Normal oraz Sport.


LEM Falcon to już piąty elektryczny motocykl studentów z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej. Poprzednie konstrukcje również zdobywały uznanie podczas tego typu rywalizacji. Tegoroczny wynik daje jednak nadzieję, że projekt ten nie zaginie wśród innych i będzie rozwijany, tak aby uzyskać komercyjny sukces.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Suzuki XN85 Doładowanie silników | Ciśnienie rośnie
  • podróż Na tropie Gotów i strusi
  • Yamaha XVS 1300 Midnight Star Yamaha XVS 1300 Midnight Star Trzysta kilo przyjemności
Skomentuj:
Lem Falcon zwycięża
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy