Zwycięstwo i podium dla LRP Poland na Węgrzech

Team LRP Poland

Team LRP Poland (http://lrppoland.pl/)

Niezwykle pomyślnie zakończył się wyścigowy weekend na węgierskim torze Pannonia Ring. Team LRP Poland zwyciężył w mistrzostwach Polski oraz międzynarodowej serii Alpe Adria.

Swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Polski i awans na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Czech Michał Sembera, który przez cały wyścig utrzymywał doskonałe tempo za sterami swojego BMW S1000RR. Niedaleko za Semberą w niedzielnym wyścigu finiszował Grzegorz Hanuszewicz, który w drugim wyścigu zajął piątą pozycję w stawce WMMP.

Udany weekend LRP Poland

W klasie Superbike barw LRP Poland bronili; jeżdżący menedżer zespołu Bartłomiej Lewandowski oraz Tomasz Serafin. Obaj zaliczyli udane wyścigi. Lewandowski finiszował odpowiednio na piątym i czwartym miejscu, a Serafin na siódmej i ósmej pozycji w stawce WMMP. Solidny finisz w pierwszej dziesiątce wywalczył także reprezentujący LRP Poland w Pucharze Polski Rookie 1000 Dariusz Muszyński.

Polski Team zakończy w tym roku sezon WMMP w ostatni weekend sierpnia w Poznaniu. We wrześniu czeka ich z kolei start w legendarnym wyścigu FIM EWC, 24-godzinnym klasyku Bol d'Or na torze Paul Ricard.

To był dla nas udany weekend. Przede wszystkim cieszy nas zwycięstwo Michała, który przez cały sezon bardzo ciężko na nie pracował i z wyścigu na wyścig narzucał coraz szybsze tempo. Grzegorz również był blisko czołówki, choć miał pecha w pierwszym wyścigu. Dla mnie osobiście również była to udana runda. Choć nie startowałem na Pannonia Ringu od dwóch lat, pojechałem w ten weekend z rekordowym tempem i poprawiłem swoją życiówkę, sięgając po mocne punkty w WMMP i punktując także w Alpe Adria. Wizyta na Węgrzech przebiegała bez najmniejszych problemów, co raz jeszcze potwierdziło świetną i niezawodną pracę całego zespołu oraz przygotowanie naszych motocykli BMW. Bardzo ważna jest także świetna atmosfera w zespole, choć mamy za sobą bardzo pracowitą pierwszą połowę sezonu. Teraz szykujemy się już do finału polskiego sezonu w Poznaniu oraz wrześniowego wyścigu mistrzostw świata FIM EWC, 24 godziny Bol d’Or na torze Paul Ricard - mówi Bartłomiej Lewandowski. 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Suzuki XN85 Doładowanie silników | Ciśnienie rośnie
  • podróż Na tropie Gotów i strusi
  • Yamaha XVS 1300 Midnight Star Yamaha XVS 1300 Midnight Star Trzysta kilo przyjemności
Skomentuj:
LRP Poland zwycięzcą Mistrzostw Polski oraz Alpe Adria
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy