Nie żyje Angel Nieto

Angel Nieto

Angel Nieto (http://photos.motogp.com/2017/08/03/top_0.small.jpg)

Po blisko tygodniu walki o życie zmarł Angel Nieto - legenda motorsportu oraz jeden z najbardziej utytułowanych zawodników motocyklowych.

Nieto trafił do szpitala na Ibizie w ciężkim stanie po wypadku, którego doznał na quadzie. Trzynastokrotny mistrz świata był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego stan się poprawiał. W czwartek lekarze planowali rozpocząć proces wybudzania. Niestety nie udało się, doszło do powikłań, w wyniku których sportowiec zmarł.

Angel Nieto - Legenda

Zawodnik specjalizował się w wyścigach klas motocykli o malej pojemności: 50, 80 i 125 cm3. W swojej karierze wygrał 90 wyścigów a 139 razy stawał na podium, zdobył 1782 punkty, wywalczył 16 pole positions. Wykręcił 63 najszybsze okrążenia wyścigu i 13 razy był mistrzem świata w tych klasach, chociaż jak twierdził mistrzem świata był dwanaście razy plus jeden - był przesądny.

Sukcesy Hiszpana znacząco wpłynęły na popularność sportu motocyklowego w jego kraju. Dzięki przetartym przez niego szlakom swoje kariery rozwijali tacy zawodnicy jak Jorge Lorenzo czy Marc Marquez.

 -Środowisko MotoGP składa szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom Angela Nieto. Żegnamy jednego z gigantów w historii sportu motocyklowego. Będzie nam go bardzo brakować. 

- napisano na oficjalnej stronie MotoGP.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Historia hamowania Historia hamowania
  • Skuter 125 na gumie TOP 10 | Czego nie robić podczas jazdy na 125-tce
  • Zwrotność. W Suzuki GSX-R 600 z 2011 r. kąt pochylenia główki ramy (i osi kierownicy) A1 wynosi 66o, a wyprzedzenie osi kierownicy B1 sięga 97 mm. Taka geometria sprzyja skręcaniu. Bohater drugiego planu. Podwozie - jak to działa?
Komentarze (1)
śmierść Angela Nieto
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: cezar85

    0

    tymczasem mistrzu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy