Arkadiusz Lindner po raz trzeci zwycięzcą Baja Poland!

Baja_Poland_2017

Baja_Poland_2017 (Motorsport Media PR & Marketing sportowy)

Zawodnik zespołu Kingsquad Lindner Bros powrócił ze Szczecina z dwoma pucharami za zdobycie pierwszego miejsca w kategoriach Mistrzostwa Europy oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Po raz szósty polscy kibice mogli na żywo podziwiać światowe gwiazdy offroadu podczas rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Odbywające się w ubiegły weekend zawody Orlen Baja Poland 2017 były nieprzewidywalne, ale zarazem bardzo emocjonujące. Zawodnicy do ostatnich metrów walczyli o każdą sekundę, wielokrotnie przekraczając granice własnych możliwości.

Najszybszy quadowiec w Baja Poland

Reprezentanci teamu Kingsquad Lindner Bros doskonale wiedzieli, że będzie to bardzo trudna eliminacja, wymagająca bardzo szybkiej i bezbłędnej jazdy. Tylko w ten sposób mieli szansę na powtórkę sukcesu z ubiegłych lat. Dla Arkadiusza Lindnera najważniejszym celem było zachowanie tytułu najszybszego quadowca Baja Poland. Zadanie to wykonał w 100%.

Były to dla mnie szczególnie ważne zawody. Chciałem udowodnić sobie oraz innym, że wciąż jestem bardzo szybki i stanąć po raz trzeci na najwyższym stopniu podium. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się spełnić mój plan. Trzeci raz z rzędu wywalczyłem pierwsze miejsce w Baja Poland w klasyfikacji Pucharu Polski w Rajdach Baja i dodatkowo po raz pierwszy wygrałem w klasyfikacji Mistrzostw Europy FIM. Cieszę się, że stało się to właśnie tutaj, podczas polskiej rundy Pucharu Świata .

– mówi Arkadiusz Lindner.

Trudny rajd i niewyleczona kontuzja

Młodszy z braci Lindner także ma na swojej półce puchary z zawodów Baja Poland. W 2015 roku uzyskał on drugie miejsce, natomiast w ubiegłym sezonie był trzeci. Radek miał również duży apetyt na wygraną, a przynajmniej na podium. Jednak ten rajd był dla niego walką nie tylko z czasem i trudnym terenem, lecz także z niewyleczoną do końca kontuzją nogi, której doznał w połowie tego sezonu. Mimo rewelacyjnej jazdy na pierwszym z dwóch odcinków specjalnych rozgrywanych na drawskim poligonie, jadący z numerem 34 reprezentant Kingsquad Lindner Bros, zwolnił tempo na pozostałych trzech Osach. Ostatecznie zajął 6. lokatę spośród 17 zawodników startujących w klasie Q4.

Celowo nie startowałem w poprzedniej rundzie Pucharu Polski w Rajdach Baja, by wyleczyć się na Baja Poland i zdobyć podium, tak jak wspólnie z Arkiem zapowiadaliśmy. Na pierwszej pętli w Drawsku Pomorskim poszło mi znakomicie. Różnica pomiędzy mną, a pierwszym w tabeli Arkiem wynosiła zaledwie dwie minuty. Ale na drugim OSie na jednym z zakrętów trochę przesadziłem i znowu coś chrupnęło mi w kolanie. Od tego momentu jechałem na 50% swoich możliwości, przez co spadłem na szóste miejsce. Może zawiodłem niektórych kibiców, ale ważne, że udało mi się ukończyć ten trudny rajd i zdobyć cenne punkty. Teraz pozostaje odpoczynek i regeneracja przed kolejną rundą, w której mam nadzieję, że pójdzie mi już lepiej

– dodaje Radosław Lindner.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Ariel SF.31 - angielski duch Ariel SF.31 | Angielski duch
  • BMW R 1200GS BMW R 1200GS | Sprzęt dla niskich osób - podpowiadamy jak to zrobić!
  • Henderson Henderson - pierwszy motocykl, który objechał świat
Skomentuj:
Arkadiusz Lindner po raz trzeci zwycięzcą Baja Poland!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy