Debiut na wagę złota

Daniel Blin

Daniel Blin (Wójcik FHP Racing Team)

15-letni Daniel Blin, tegoroczny zdobywca motocyklowego Pucharu Europy w klasie Stocksport 300, zadebiutuje w najbliższy weekend w motocyklowych Mistrzostwach Świata Klasy Supersport 300 na torze Portimao w Portugalii.

Młody Torunianin w tym roku zdominował Puchar Polski oraz Puchar Europy. Wygrywał wyścig za wyścigiem i imponował na tyle, że organizatorzy mistrzostw świata World Supersport 300 zaprosili do do startu z tzw. dziką kartą w zaplanowanej na najbliższy weekend rundzie na torze Portimao. Blin doskonale zna portugalski obiekt, bowiem razem z zespołem testował tam przez trzy dni podczas przedsezonowych przygotowań.

Jedynego Polaka w stawce aż 38 najzdolniejszych młodych zawodników z całego świata mimo wszystko czeka trudne zadanie, tym bardziej, że przed wyścigiem odbędą się tylko dwie 30-minutowe sesje treningowe i 15-minutowe kwalifikacje. W Portugalii Blin będzie mógł jednak liczyć na pomoc doświadczonego szefa mechaników, Holendra Joeya Jitjensa, byłego zawodnika motocyklowych mistrzostw świata Grand Prix.

Najbliższy weekend będzie dużym wyzwaniem także dla całego zespołu Grzegorza Wójcika, który w tym samym czasie wystartuje również w pierwszej rundzie mistrzostw świata w FIM EWC, 24 godzinach Bol d'Or, na francuskim torze Paul Ricard.

„To będzie dla nas ogromne wyzwanie, bo większość zespołu będzie w tym samym czasie we Francji na wyścigu Bol d'Or, ale gdy otrzymaliśmy propozycję wystawienia Daniela w mistrzostwach świata World Supersport 300 nie zastanawialiśmy się ani chwili Daniel to w tej chwili bez wątpienia największa polska nadzieja w wyścigach motocyklowych. Pokazał to dominując w Pucharze Polski i Pucharze Europy, a także wygrywając w gościnnym starcie w bardzo trudnych mistrzostwach Niemiec. Wiemy, że w Portugalii stać go będzie na dobry rezultat, tym bardziej, że zna już tor, ale nie nakładamy na niego żadnej presji. Ten weekend ma upłynąć przede wszystkim pod znakiem nauki, zarówno dla Daniela, jak i całej ekipy, którą wzmocni swoim doświadczeniem Joey Litjens. Wierzymy, że podobnie jak w przypadku naszego niedawnego debiutu w FIM EWC, ten start będzie dopiero pierwszym krokiem w kierunku czegoś większego.”

 – dodaje szef zespołu Grzegorz Wójcik. 

W piątek zawodników World Supersport 300 czekają dwa treningi wolne, po 30 minut każdy. W sobotę o 14:00 dwie 15-minutowe sesje kwalifikacyjne, a w niedzielę o 12:05 polskiego czasu, wyścig.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Ariel SF.31 - angielski duch Ariel SF.31 | Angielski duch
  • BMW R 1200GS BMW R 1200GS | Sprzęt dla niskich osób - podpowiadamy jak to zrobić!
  • Henderson Henderson - pierwszy motocykl, który objechał świat
Skomentuj:
Debiut na wagę złota
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy