Rafał Sonik zdobywa srebro w Pucharze Świata!

Kolejny sukces Sonika

Kolejny sukces Sonika (Rafał Sonik Crew)

Ostatniego dnia Rajdu Maroka, Rafał Sonik wskoczył na trzeci stopień podium i tym samym przypieczętował "srebro" w Pucharze Świata.
Oczywiście, jak każdy sportowiec z ambicjami celowałem w złoty medal i siódme trofeum, ale w perspektywie tego co przeżyłem w tym sezonie, czuję satysfakcję. Ósme podium w karierze smakuje równie dobrze, jak zwycięstwo.

-komentuje Sonik


Ostatni etap zmagań na Saharze miał rozstrzygnąć nie tylko o losach rajdu, ale i Pucharu Świata. 

Szanse na zmianę w klasyfikacji były minimalne, ale walka zawsze toczy się do samego końca. W Katarze, kiedy jechałem ślimaczym tempem przez pustynię z pękniętą ośką, byłem przekonany, że Alexis Hernandez zabrał mi zwycięstwo. Jednak Peruwiańczyk też miał poważną awarię i wygrałem. Gdybym się poddał, nie zapracowałbym na podium klasyfikacji generalnej.

– podkreślił Sonik.


W Maroku niestety nie powtórzył się katarski scenariusz. Ostatni odcinek specjalny padł łupem Keesa Koolena, który rzutem na taśmę zrzucił z pierwszego miejsca Sebastiena Soudaya. Holender wygrał OiLibya Rally i zdobył pierwszy w karierze Puchar Świata.

Kees Koolen dysponuje wręcz „kosmicznym” quadem, który budował ze swoim zespołem przez kilka ostatnich lat. Sezon pokazał, że choć ma zdecydowanie większe możliwości i lepsze osiągi, jestem w stanie z nim konkurować. Muszę tylko być w pełni sił. Niestety w Ameryce Południowej borykałem się z kontuzją kolana, a potem złamaną kością w stawie skokowym. Te urazy pokrzyżowały mi plany, ale i tak czuję satysfakcję, że nie dałem się złamać bólowi. Nic tak nie cieszy, jak moment, w którym po raz kolejny przesuwamy granicę swoich możliwości

– podsumował Sonik.


Na wieńczącym rywalizację oesie krakowianin wpadł w kolejną pułapkę nawigacyjną zastawioną przez organizatora. Podczas poszukiwania Waypointa zawodnik nadrobił ponad 30 km. Wynikało to ze złego opisania trasy. Na szczęście nie mogło mieć to wpływu na końcowy rezultat.

Przyszedł czas, żeby świętować. Oczywiście wolałbym cieszyć się pierwszym miejscem i kolejnym „złotem” w kolekcji, ale miejsce na podium, po tak trudnym, wyczerpującym i pełnym bólu sezonie jest wystarczającą nagrodą. Czas odpocząć, a za dwa tygodnie pełną parą ruszyć z przygotowaniami do Rajdu Dakar. To będzie mój 10. start i jubileuszowa 40. edycja maratonu. Czy może być lepsza okazja, by znów powalczyć o Beduina?

– zakończył „SuperSonik”, który ma teraz na koncie sześć złotych i dwa srebrne medale.


Wyniki V etapu:
1. Kees Koolen (NLD) 2:16.14
2. Bruno da Costa (FRA) +0.56
3. Dmitrij Sziłow (RUS) +5.13
4. Rafał Sonik (POL) +6.17

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • podróż Na tropie Gotów i strusi
  • Yamaha XVS 1300 Midnight Star Yamaha XVS 1300 Midnight Star Trzysta kilo przyjemności
  • Pagoda to niemal nieodłączny element każdej świątyni szintoistycznej. Dookoła Seto
Skomentuj:
Rafał Sonik zdobywa srebro w Pucharze Świata!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy