EICMA 2017 - Nowości od BMW

BMW zaprezentowało nową gamę motocykli z segmentu F. To modele F850 GS i F750 GS. Nowe GSy zastąpią całkiem wysłużone już motocykle F800 GS i F700 GS!

Oba motocykle napędza nowa, zbudowana od postaw dwucylindrowa jednostka napędowa. Tak jak w przypadku F700 GS i F800GS ten sam silnik  drzemie w ramie obu nowych motocykli. Różna jest moc silników. Mniejszy sprzęt otrzymał moc 77 KM, a większy GS 95KM. O ile wzrost w F750 GS to tylko dwa konie, o tyle jego większy kolega jest mocniejszy o 10 KM! Oba modele mają wyższy moment obrotowy. Silnik wyposażono w wałki wyrównoważające oraz suchą miskę olejową. Co ciekawe większy z braci F, będzie wychodzić w wersji 48 konnej, a więc będzie spełniać wymogi kategorii A2!

 

Mały, ale wariat

Mniejszy GS będzie maszyną tak jak poprzednik dla bardziej początkujących motocyklistów. Wyposażony w 19-calowe przednie koło i stalowe felgi nie będzie zachęcać do dzikiej orki w polu. W wyposażeniu podstawowym otrzymamy kontrolę trakcji ze zmiennymi trybami pracy silnika - Rain oraz Road. W opcji możemy dokupić więcej trybów. Dokupić możemy również elektroniczne zawieszenie ESA czy kolorowy wyświetlacz.

Nowe motocykle FNowe motocykle F BMW

Większy z bawarskich braci to już typowa turystyczna "offroadówka" wyposażona w szprychowe koła. Z przodu posiada oczywiście obręcz o rozmiarze 21-cali. Zawieszenie Upside down o dużo większym skoku niż u mniejszego brata. W standardzie z salonu wyjedziemy motocyklem wyposażonym w kontrole trakcji oraz ABS .

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Płaszcz na każdą okazję. O tym, co dziś jest modne, gdy idzie o "wierzchnie okrycia" silników
  • Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny
  • Mistrzostwa Świata SuperEnduro - Taddy Błażusiak SuperEnduro Kraków 2018 - nasza relacja!

Polecamy