EICMA 2017 - Nowości od BMW

BMW zaprezentowało nową gamę motocykli z segmentu F. To modele F850 GS i F750 GS. Nowe GSy zastąpią całkiem wysłużone już motocykle F800 GS i F700 GS!

Oba motocykle napędza nowa, zbudowana od postaw dwucylindrowa jednostka napędowa. Tak jak w przypadku F700 GS i F800GS ten sam silnik  drzemie w ramie obu nowych motocykli. Różna jest moc silników. Mniejszy sprzęt otrzymał moc 77 KM, a większy GS 95KM. O ile wzrost w F750 GS to tylko dwa konie, o tyle jego większy kolega jest mocniejszy o 10 KM! Oba modele mają wyższy moment obrotowy. Silnik wyposażono w wałki wyrównoważające oraz suchą miskę olejową. Co ciekawe większy z braci F, będzie wychodzić w wersji 48 konnej, a więc będzie spełniać wymogi kategorii A2!

 

Mały, ale wariat

Mniejszy GS będzie maszyną tak jak poprzednik dla bardziej początkujących motocyklistów. Wyposażony w 19-calowe przednie koło i stalowe felgi nie będzie zachęcać do dzikiej orki w polu. W wyposażeniu podstawowym otrzymamy kontrolę trakcji ze zmiennymi trybami pracy silnika - Rain oraz Road. W opcji możemy dokupić więcej trybów. Dokupić możemy również elektroniczne zawieszenie ESA czy kolorowy wyświetlacz.

Nowe motocykle FNowe motocykle F BMW

Większy z bawarskich braci to już typowa turystyczna "offroadówka" wyposażona w szprychowe koła. Z przodu posiada oczywiście obręcz o rozmiarze 21-cali. Zawieszenie Upside down o dużo większym skoku niż u mniejszego brata. W standardzie z salonu wyjedziemy motocyklem wyposażonym w kontrole trakcji oraz ABS .

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Rama w Ducati Ramy motocyklowe | Woda z ogniem
  • Yamaha XJ 900 Diversjon Yamaha XJ 900 Diversion | Opinia Świata Motocykli
  • Ariel SF.31 - angielski duch Ariel SF.31 | Angielski duch
Skomentuj:
EICMA 2017 - Nowości od BMW
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy