Indian FTR750 Scout | Mistrzostwa w żużlu amerykańskim

Motocykl Indian FTR750 Scout jest coraz częstszym wyborem wśród uczestników indywidualnych tegorocznych mistrzostw w żużlu amerykańskim organizowanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Motocyklistów (AMA).

Sześciu indywidualnych uczestników mistrzostw w żużlu amerykańskim stawia w sezonie 2018 na odnoszący sukcesy motocykl Scout FTR 750 ze stajni Indian Motorcycle Racing.

Scout FTR750 zatriumfował w klasyfikacji producentów mistrzostw w żużlu amerykańskim w 2017 roku i zdominował podium w sezonie 2017 dzięki osiągnięciom zespołu Indian Wrecking Crew, w składzie Jared Mees, Bryan Smith i Brad Baker, którzy ukończyli mistrzostwa odpowiednio na pierwszym, drugim i trzecim miejscu.
Sześciu wspomnianych uczestników indywidualnych, którzy wystartują na motocyklach Scout FTR750 to: trzykrotny mistrz kraju, Kenny Coolbeth Jr.,zdobywca 5. miejsca w mistrzostwach w 2017 roku , Jeffrey Carver (Roof Systems, Dallas, Teksas), Chad Cose (Indian Motorcycle, Oklahoma City) Jay Maloney (Indian Motorcycle, Springfield, Massachusetts). Poza tym, Henry Wiles, mistrz wyścigów żużlowych Peoria TT, oraz dwukrotny mistrz kraju - Jake Johnson (z Estenson Racing) w tym sezonie pojadą na FTR750 w kilku wyścigach.

FTR 750FTR 750 Indian

Kenny Coolbeth przejeździ na motocyklu Indian Scout FTR750 cały sezon 2018. Jak sam mówi:

Widziałem możliwości FTR750 podczas ubiegłorocznych mistrzostw i już nie mogę się doczekać startu w tym sezonie. Ciężko trenowałem w przerwie przed sezonem i z niecierpliwością czekam na możliwość zmierzenia się z zespołem fabrycznym Indian w tym roku. Startujemy w końcu na takich samych maszynach.
 

Zespół Indian Wrecking Crew zdobył pierwsze trzy miejsca w mistrzostwach w żużlu amerykańskim, zdobywając łącznie 14 mistrzostw, 37 miejsc na podium i sześciokrotnie zdobywając wszystkie miejsca na podium w czasie jednego wyścigu.
Jared Mees, mistrz kraju z 2017 roku, wygrał 10 wyścigów i ustanowił nowy rekord jednego sezonu zajmując łącznie 17 razy miejsce na podium.

Mamy ogromną radość widzieć tylu utalentowanych motocyklistów startujących na FTR750 w tym sezonie. Wspieramy nie tylko rodzimy zespół fabryczny, ale także niezależnych uczestników indywidualnych. W tym celu wdrożyliśmy agresywny program nagradzania takich zawodników za osiągane wyniki.

- Gary Gray, Wiceprezes Zarządu ds. Wyścigów, Serwisu i Technologii w Indian Motorcycle.

 


Firma Indian zobowiązała się do wypłaty nagród o łącznej wartości 350 000 $, w tym 25 000 $ za wygraną w mistrzostwach, 5 000 $ za wygraną w wyścigu, 4 000 $ za zajęcie drugiego miejsca, 3 000 $ za zajęcie trzeciego miejsca oraz nagrody o niższej wartości dla zdobywców miejsc aż do 10.

Zapraszamy na stronę www.indianmotorcycle.eu, aby uzyskać więcej informacji o zespole Indian Motorcycle Racing wspieranym przez Allstate Insurance, oraz o Indian Wrecking Crew.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Jubileusz - to już 25 lat! Wyjątkowy, jubileuszowy numer jest już w sprzedaży!
  • Mega ceny w serwisie Triumpha! Serwis TRIUMPH Warszawa przedłuża sezon motocyklowy!
  • Jawa powrót legendy JAWA czy sen? Powrót legendy!
Skomentuj:
Indian FTR750 Scout | Mistrzostwa w żużlu amerykańskim
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy