Za mandat zapłacisz kartą!

Karta czy gotówka? Właśnie tak niebawem będzie kończył się proces nakładania mandatu na kierowcę, który popełnił wykroczenie drogowe. To doskonała wiadomość dla zapominalskich i przede wszystkich łatwiejsze egzekwowanie płatności od obcokrajowców

Na pewno znacie kogoś kto zgubił druk mandatu i miał problem ze zrobieniem przelewu. Również na sto procent znacie kogoś kto najzwyczajniej zapomniał zapłacić mandat i przypomniał mu o tym dopiero komornik. To nie są żarty.  Specjalnie z myślą o ułatwieniu procesu płatności Policjanci z drogówki zostali wyposażeni w terminale płatnicze!

Pierwsze próby!

Rząd na mocy porozumienia z Krajową Izbą Rozliczeniową wdrożył w życie rozporządzenie, ktore ma ułatwić życie kierowcom. Policja oraz inne służby zostały wyposażone w terminale płatnicze. Obecnie program elektronicznego płacenia za mandaty ruszył w Opolu, gdzie właśnie jest testowany. System działa już od 5 stycznia!

Docelowo Policja zostanie wyposażona w 2000 takich urządzeń. Nadal będzie można uiścić opłatę w tradycyjny wybór. Będziemy mogli wybrać, którą opcję wybieramy. Dodatkowo warto wspomnieć, że za taką płatność nie poniesiemy większych kosztów.

Mamy nadzieję, że urządzenia te bardzo szybko trafią na nasze drogi. Jeżeli już musimy płacić, to niech to będzie łatwe, przyjemne i komfortowe. Chociaż z drugiej strony czy o to w tym wszystkim chodzi? 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Dookoła Portugalii Bez pośpiechu i nerwów | Dookoła Portugalii
  • Kovix Kovix - zablokuj możliwość kradzieży
  • Triumph vs Indian Ameryka kontra Europa - Triumph Bonneville Bobber vs Indian Scout Bobber
Komentarze (1)
Za mandat zapłacisz kartą!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Fazer

    Oceniono 1 raz -1

    A od kiedy można płacić gotówką za mandat? Chyba że piszecie łapówce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy