MotoGP | Zespół Tech3 dołączy do KTM!

Tech3 w KTM

Tech3 w KTM (https://www.autosport.com/motogp/news/134659/tech3-to-join-ktm-after-yamaha-split)

Austriacki producent motocykli oraz zespół Tech3 rozpoczną współpracę w ramach serii MotoGP w sezonie 2019. To oficjalna informacja, którą wczoraj podał do opinii publicznej Pit Beire, Dyrektor ds. Motorsportu KTM

Na ogłoszenie oficjalnej informacji o przyłączeniu zespołu Tech3 do KTM nie musieliśmy długo czekać. Przypomnijmy: zespół Tech3 w drugiej połowie lutego ogłosił, że sezon 2018 będzie ostatnim pod skrzydłami Yamahy. Tech3 ogłosiło zerwanie współpracy z Yamahą po blisko 20 latach owocnej współpracy. W kuluarach mówi się, że w przyszłości głównym zespołem satelickim Yamahy ma zostać team VR46 pod skrzydłami Valentino Rossiego.

KTM w Tech3KTM w Tech3 https://www.autosport.com/motogp/news/134659/tech3-to-join-ktm-after-yamaha-split

W sezonie 2018 na motocyklach Monster Yamaha Tech3 zobaczymy dwóch zawodników, będzie to: Johann Zarco i Hafizh Syahrin.

Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Tech 3 w MotoGP od 2019 roku. Zespół ma wieloletnie doświadczenie i osiągnął wiele bardzo dobrych wyników w serii. Ich doświadczenie oraz organizacja sprawi, że będziemy jeszcze silniejsi jako zespół. Posiadanie czterech motocykli KTM RC16 w serii wyścigów to kolejny duży krok, zarówno dla rozwoju naszego motocykla MotoGP, jak i rozszerzenia konstrukcji KTM na padoku. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie wspaniałej współpracy i jestem wdzięczny Hervé Poncharal za zaufanie, którym obdarzył zespół KTM.

- mówi Pit Beirer, Dyrektor ds. Motorsportu KTM

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Płaszcz na każdą okazję. O tym, co dziś jest modne, gdy idzie o "wierzchnie okrycia" silników
  • Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny
  • Mistrzostwa Świata SuperEnduro - Taddy Błażusiak SuperEnduro Kraków 2018 - nasza relacja!
Skomentuj:
MotoGP | Zespół Tech3 dołączy do KTM!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy