Przeglądy techniczne - będzie drożej!

Norma Euro4 - czyściej, bezpieczniej, drożej

Norma Euro4 - czyściej, bezpieczniej, drożej (Fot. Materiały prasowe)

To nie koniec zawirowań związanych z systemem dokonywania przeglądów pojazdów. Tym razem nie o problemach technicznych i zmianach systemowych, a o kosztach, które poniosą kierowcy

Ceny za przegląd motocykla wzrosną już od maja. NIe będzie to początkowo zakładana podwyżka, ale jednak. Opłata wzrośnie do 75 zł. Obecnie za przegląd motocykla zapłacimy 62 zł. Ceny przeglądów aut również wzrosną z 98 zł do 126!

Warto jednak pamiętać, że wspomniana podwyżka nadal nie jest tą, o którą walczą diagności. Według tych założeń cena przeglądu motocykla miałaby wzrosnąć o blisko dwa razy.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ubiega się o wzrost kwoty do 100 zł za motocykli i conajmniej 150 złotych za samochód. Trzeba jednak pozostać uczciwym i jasno powiedzieć, że pomysł podwyżki nie leży po stronie PISKP, a jest najzwyczajniej unijnym rozporządzeniem. Polska ma obowiązek wdrożyć zmiany do 20 maja.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Płaszcz na każdą okazję. O tym, co dziś jest modne, gdy idzie o "wierzchnie okrycia" silników
  • Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny
  • Mistrzostwa Świata SuperEnduro - Taddy Błażusiak SuperEnduro Kraków 2018 - nasza relacja!

Polecamy