Dołącz do mistrzów! Puchar Polski Pit Bike SM

Pit bike

Pit bike (barteknakielny@gmail.com)

Nadchodzi wyczekiwany moment dla wszystkich miłośników pit bike w wersji SM. Już 19 maja w Bydgoszczy odbędzie się pierwsza runda wyścigów na asfalcie. Swoją obecność już zapowiedzieli zawodnicy z całego kraju. Będzie to również pierwsza runda zawodów z obniżonym do 8 roku życia wiekiem startujących.

Zawodnicy pojadą już w sześciu klasach: Stock 90 (8-12 lat), Stock 125 (10-14 lat), Stock 150 Junior (12-16 lat), Stock 150 PRO (od 12 lat), Pit Ladies (od 12 lat), Super Pit (od 14 lat, silniki do 215 cm3, moc max do 35 KM).

Dominika OrlikDominika Orlik barteknakielny

Oczywiście najmocniej trzymamy kciuki za nową klasę Stock 90 i najmłodszych zawodników, wierzymy że to przyszłość nie tylko tej dyscypliny, ale i całego motorsportu w naszym kraju. Jeżeli są rodzice, którzy mają wątpliwości lub nie wiedzą, jakie formalności należy spełnić, by dziecko mogło wystartować w zawodach, zapraszamy do kontaktu: otopit@otopit.pl Tradycyjnie podczas zawodów odbędą się także jazdy pokazowe dla młodszych dzieci, już od 6 roku życia. Jest to forma przejazdów po torze, a nie wyścigów

- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów.

Dobra zabawa i zdrowa rywalizacja

Na starcie Pucharu Polski Pit Bike SM zapowiedzieli się również zawodnicy innych dyscyplin.

EkipaEkipa barteknakielny

Nie mogę doczekać się pierwszej rundy! Dla mnie jako zawodowca, to niezłe wyzwanie. Z jednej strony zabawa, a z drugiem konfrontacja z młodymi zawodnikami, których wcale nie będzie łatwo pokonać. Ja oczywiście liczę na to pierwsze, czyli fantastyczną zabawę, a mówiąc zupełnie serio to poziom, jaki reprezentują zawodnicy pit bike bardzo mnie cieszy. To nie tylko powód do dumy, ale także nadzieja, że rosną nam następcy, którzy będą mierzyć się na poziomie europejskim czy światowym już na dużych torach. W rozwój dyscypliny mini motocykli pit bike w naszym kraju została włożona ogromna praca i wierzę, że będzie miała ona swoje owoce i swoje wielkie gwiazdy. Dla mnie treningowo pit bike są ogromnym urozmaiceniem i na stałe wdrożyłem je do swojego planu treningowego, szczególnie zimą, co daje mi przewagę nad innymi zawodnikami. Liczę na wyśmienite, sportowe widowisko na bydgoskim kartodromie, do zobaczenia!

- zachęca Marek Szkopek, który planuje start w pełnym cyklu Pucharu Polski Pit Bike SM.

Pit bike i początki wielkich!

Najlepszym przykładem zawodnika, który zaczynał na pit bike i bardzo szybko zadebiutował z ogromnym sukcesem w wyścigach motocyklowych jest Daniel Blin, który już w tym sezonie ma za sobą starty w dwóch rundach mistrzostw świata, a także wystartuje w pełnym cyklu Mistrzostw Włoch.

2015 był rokiem, w którym po raz pierwszy usiadłem na pit bike’a, już dwa lata później walczyłem o wygraną w Pucharze Europy na sportowym motocyklu. To jest najlepszy przykład, że warto zaczynać swoją przygodę ze ściganiem właśnie na tych małych motocyklach. Aktualnie jestem na początku sezonu 2018 gdzie ścigam się w Mistrzostwach Włoch oraz Mistrzostwach Świata SuperSport300 w dwóch różnych team’ach, a pomiędzy zawodami zawsze wsiadam na pit bike

- mówi zeszłoroczny zdobywca pucharu Polski i Europy w klasie 300 cc.

Pit BikePit Bike barteknakielny

Do wyścigów na asfalcie przekonują się także coraz częściej zawodnicy innych dyscyplin. W Bydgoszczy wystartuje m.in. znana z zawodów off-roadowych Dominika 333 Orlik.

  Nie mam zbyt dużego doświadczenia w jeździe na torach asfaltowych bo raptem jeździłam na nich dwa czy trzy razy. Ostatnio wzięłam udział w treningu z Markiem Szkopkiem, który odbywał się na torze w Starym Kisielinie i zakochałam się w pit bike’ach od pierwszej jazdy! Jest to idealny pomysł, by zacząć swoją przygodę z motorsportem, ponieważ nie boimy się upadków, są to dość niskie motocykle oraz nie rozwijamy tak dużych prędkości, jak na sportowych motocyklach. Idealnie więc by szlifować technikę jazdy, a jeśli do tego możemy dołączyć rywalizacje i start w zawodach, mamy kolejne doświadczenia. Sprawdziłam już terminy i wszystko wskazuje na to, że uda mi się wystartować praktycznie w całym pucharze. Słyszałam też, że startuje sporo zawodniczek, co bardzo mnie cieszy. Oby jak najwięcej kobiet w motorsporcie!

- komentuje zawodniczka

Wciąż można zapisać się na rundę i spróbować swoich sił w wyścigach pit bike na asfalcie. Na stronie klubu znajduje się formularz zgłoszeniowy:
http://formularz.otopit.pl/puchar-polski-pit-bike

W skrócie:

Puchar Polski Pit Bike SM 2018
Runda 1, Kartodrom Bydgoszcz
19 maja 2018
Start wyścigów 12:30
Wstęp wolny!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Jubileusz - to już 25 lat! Wyjątkowy, jubileuszowy numer jest już w sprzedaży!
  • Mega ceny w serwisie Triumpha! Serwis TRIUMPH Warszawa przedłuża sezon motocyklowy!
  • Jawa powrót legendy JAWA czy sen? Powrót legendy!
Skomentuj:
Dołącz do mistrzów! Puchar Polski Pit Bike SM
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy