Pasja ważniejsza od pieniędzy - ścigają się żeby pomagać!

Flying Buffs w akcji

Flying Buffs w akcji (Tomazi.pl)

Pomysł na ściganie w kasie moto3 Pucharu Polski wykiełkował w naszych głowach pod koniec sezonu 2016. Udało się nam przygotować motocykle i wystartować w ostatnim wyścigu sezonu. Padał deszcz, a my jechaliśmy na slickach - to było przeżycie jedyne w swoim rodzaju!

Sezon 2017 był naszym pierwszym prawdziwym sezonem w pucharze, i dał nam on realne pojęcia o tym jak to ściganie wygląda i jakie są koszty tej zabawy.

Początkowo zastanawialiśmy się nad tym, co z oczywistych względów robi wiele zespołów  – jak znaleźć sponsorów, którzy pomogliby nam w choć niewielkiej części odciążyć budżet. Po dłuższej chwili namysłu tego pomysłu nigdy nie wcieliliśmy w życie, bo kto chciał by sponsorować starych dziadków w klasie przeznaczonej dla młodych i utalentowanych zawodników?

Flying BuffsFlying Buffs Tomazi.pl

Nie mieliśmy sumienia sprawdzać, ale byliśmy zdecydowani na aktywne starty w pełnym sezonie 2018 wiec zaczęliśmy rozmawiać o tym, co zrobić, żeby budżet jaki przeznaczamy z własnych kieszeni na ściganie przyniósł coś dobrego innym. Z resztą myśleliśmy już o tym w sezonie 2017. Zaczęliśmy współpracować z Żanetą ze Speed Ladies i mamy nadzieję, że w ramach tej współpracy uda się nam zrobić coś ciekawego w tym roku.

Na początku kwietnia, udało się nam nawiązać współpracę z trzeba firmami z bliskiej mi branży IT, które zdecydowały się wesprzeć wybrane przez siebie instytucje dobroczynne Jedyne co musieliśmy zrobić to umieścić ich logotypy na naszych motocyklach oraz dać możliwość wykorzystania... nas oraz naszych motocykli i ich zdjęć do promowania swoich firm i ich dojrzałości oraz odpowiedzialności społecznej.

Firmy, które pomagają to Apius Technologies (www.apius.pl) – dynamicznie rozwijająca się polska firma operująca na międzynarodowym rynku teleinformatycznym, F5 Networks - światowy lider w bezpiecznym, szybkim i ciągłym dostarczaniu aplikacji do każdego miejsca w dowolnym czasie oraz SoftwareDefined – integrator IT posiadający wysokie kompetencje w zakresie systemów gwarantujących dostępność i bezpieczeństwo.

Flying BuffsFlying Buffs motocykl startowy

Jesteśmy wdzięczni za możliwość współpracy w tym zakresie i szansę na połączenie hobby z działaniem mogącym zmienić czyjeś życie na choć odrobinę lepsze. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać w przyszłości i będzie na niej mogło skorzystać więcej obdarowanych.

--------------------------

Kiedy przeczytaliśmy ten tekst padliśmy na kolana! Doskonale wiemy ile kosztuje ściganie i jak trudne jest spięcie całej organizacji wyjazdów na wyścigi i treningów. Dla wielu osób kariera w motorsporcie szybko się kończy - właśnie przez problemy finansowe. To niesamowite, że znajdują się osoby pełne pasji, które postanawiają odrzucić możliwości sponsorowania własnych celów i przekazać całą kasę na pomaganie innym. Flying Buffs, tak trzymać!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Norton Atlas 650 Norton - powrót na ziemię z nowymi modelami!
  • Winners WESS 2018 dla Bolta! Błażusiak piąty w generalce!
  • Honda CRF 450L Rally Honda CRF450L Rally - koncept motocykla doskonałego?
Skomentuj:
Pasja ważniejsza od pieniędzy - ścigają się żeby pomagać!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy