Dani Pedrosa odchodzi na emeryturę!

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa (Honda Repsol)

Informacja ta obiegła świat w piorunującym tempie. Dani Pedrosa, który kilka dni temu ogłosił, że po trzynastu latach współpracy odchodzi z teamu Repsol Honda prawdopodobnie przejdzie na emeryturę. Swoją decyzję ogłosi przed MotoGP w Katalonii!

Od początku kariery Hiszpan związany jest z Hondą. W japońskim teamie zdobył tytuł mistrza świata w klasie 125 i dwa tytuły w klasie 250. Rok 2018 jest już 13 sezonem Hiszpana w klasie MotoGP. Pedrosa nigdy nie był numerem "1" teamu, ale zawsze był solidnym trzonem, który pracował na wynik całego teamu. Jeździł bardzo równo i szybko. Potwierdzają to jego wyniki - zawsze był w czołówce klasyfikacji generalnej.

 

Tegoroczny sezon jest bardzo pechowy dla Hiszpana. Na sześć wyścigów, Pedrosa aż trzy razy leżał poza torem. Doznał kontuzji, a to wszystko zdecydowanie osłabiło jego formę. Miejsce "małego rycerza" zajmie Jorge Lorenzo, który po dwóch słabych sezonach w teamie Ducati zmienia zespół.

Dani PedrosaDani Pedrosa Honda Repsol

Według serwisu Speedweek Dani Pedrosa swoją decyzję ogłosi już w czwartek przed treningami GP. Tor w Katalonii jest położony nieopodal rodzinnego miasta zawodnika, miasta Sabadell. Nasuwa się pytanie: co będzie dalej robić Dani Pedrosa? Według informacji znalezionych w sieci, zawodnik Hondy nadal będzie związany z teamem i będzie odpowiedzialny za wyławianie młodych talentów!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Henderson KJ Streamliner, 1931 rok Henderson KJ Streamliner, 1931 rok
  • Motocyklowe trasy - Zachodnia Warmia i Powiśle Motocyklowe trasy | Zachodnia Warmia i Powiśle
  • Bliźniacze różnice
Skomentuj:
Dani Pedrosa odchodzi na emeryturę!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy