LRP Poland na podium WMMP i Alpe Adria na Węgrzech

Alpe Adria Pannonia Ring

Alpe Adria Pannonia Ring (PSP/ Szymon Kos)

18-letni Arnaud Friedrich z ekipy LRP Poland na podium ukończył oba wyścigi połączonych rund motocyklowych mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na węgierskim torze Pannonia Ring.

Motocyklista polskiej ekipy rozpoczął swój tegoroczny debiut w klasie Superstock 1000 stając na drugim stopniu podium Alpe Adria podczas trzech z czterech wcześniejszych wyścigów i na Węgrzech utrzymał świetne tempo za sterami swojego BMW S1000RR.

Młody Niemiec pierwszy wyścig na Pannonia Ringu ukończył na drugiej pozycji, sięgając po swoje czwarte w tym roku podium w Alpe Adria. Dzień później Friedrich finiszował na czwartym miejscu w Alpe Adria, ale jednocześnie był także drugi w WMMP, sięgając po trzecie w tym roku podium w mistrzostwach Polski. Dzięki temu w obu seriach 18-latek zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Alpe Adria Pannonia RingAlpe Adria Pannonia Ring PSP/ Szymon Kos

Udany weekend na Węgrzech zaliczył także jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski, który razem z Friedrichem wywalczył na początku czerwca punkty w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC na torze Oschersleben. Na Pannonia Ringu szef ekipy LRP Poland dwukrotnie finiszował na piątej pozycji w klasyfikacji mistrzostw Polski klasy Superbike, a w sobotę punktował także w Alpe Adria. Punkty w obu wyścigach klasy WMMP Superstock 1000 zdobył również Jarosław Szczęsny, który w sobotę był szósty, a w niedzielę siódmy.

 

Motocyklistów LRP Poland w połowie lipca czeka start w trzeciej rundzie mistrzostw Polski, która odbędzie się na torze Poznań.

To był dla nas kolejny udany weekend. Arnaud ponownie ścigał się na zupełnie nowym dla siebie torze, a mimo wszystko zostawił daleko w tyle wielu znacznie bardziej doświadczonych rywali i dwukrotnie stanął na podium. To pokazuje jego ogromny talent, a także znów potwierdza, że postąpiliśmy słusznie podpisując z nim kontrakt. Mistrzostwa Polski wracają teraz do Poznania, gdzie dzięki znajomości toru Arnaud z pewnością jeszcze bardziej podkręci tempo. Dla mnie również to były całkiem niezłe zawody, ale mam nadzieję, że w Poznaniu zrobię kolejny krok w kierunku podium. Wielkie dzięki za całego zespołu za jak zwykle świetną pracę, a także dla kibiców za gorący doping.

– mówi Bartłomiej Lewandowski.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Niken Kategoria B i trójkołowce - jaki sprzęt wybrać?
  • Babski test Honda CB1000R 2018 (badgirl) Babski test Hondy CB1000R 2018
  • BMW R 80 GS BMW serii GS (cz. 1) | Opinia Świata Motocykli
Skomentuj:
LRP Poland na podium WMMP i Alpe Adria na Węgrzech
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy