Iran wypędza motocykle o pojemności ponad 250 cm3!

https://www.facebook.com/MotorcycleVagabonds

https://www.facebook.com/MotorcycleVagabonds (Zmiany w irańskim prawie)

Na prośbę jednego z podróżników (Motorcycle Vagabonds), ADAC właśnie potwierdził, że otrzymał oficjalny list z Iranu, w którym jest napisane, że od 2 sierpnia motocykle o pojemności większej niż 250 cm3 nie mogą wjechać na teren kraju.

Obecnie nie znamy więcej szczegółów, dotyczących sprawy. Według zapewnień podróżnika, który bada sprawę, zmiany są prawem ustalonym w 2005 roku - zmiany te były do tej pory martwym prawem.

"Jestem wdzięczna, że ??mogliśmy bez problemu podróżować przez wszystkie te kraje podczas naszej wycieczki RTW - przynajmniej w odniesieniu do tych aspektów.Mam nadzieję, że znowu będą lepsze czasy dla motocyklowych włóczęgówi i innych globtroterów!

- komentuje sprawę autorka bloga

Planuję wyprawę w sierpniu. Chciałem przejechać przez Turcję i Iran, ale kiedy zapytałem w urzędzie o możliwość wydania karnetu (żyje we Włoszech), urzędnik pokazał mi wiadomość, którą otrzymali z TACI (touring automobile club Iran, w której wyraźnie jest napisane, że motocykle o pojemności powyżej 250cm3 są zakazane w Iranie od 23/07/2018

- wspomina w komentarzu pod postem podróżniczki Mike Samsen, również podróżnik motocyklowy.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Dookoła Portugalii Bez pośpiechu i nerwów | Dookoła Portugalii
  • Kovix Kovix - zablokuj możliwość kradzieży
  • Triumph vs Indian Ameryka kontra Europa - Triumph Bonneville Bobber vs Indian Scout Bobber
Komentarze (3)
Iran wypędza motocykle o pojemności ponad 250 cm3!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: rrr

    0

    za 100$ załatwiasz na granicy kwit, że Twój GS ADV ma 200 ccm a 1 przed 200 to oznaczenie numeru koloru w katalogu BMW, problem jest tylko jak jadą dwa GS'y, w dwóch różnych kolorach :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy