UBER na dwóch kołach? Już niebawem!

Nowa strategia marki

Nowa strategia marki (Uber)

"Financial Times" opublikował informację, w której zdradza informacje dotyczące nowej strategii przewoźnika. Według tych informacji amerykańska marka coraz częściej spogląda w kierunku motocykli elektrycznych, skuterów czy... rowerów. Mają być one rozwinięciem bogatej już floty. Pojazdy jednośladowe według tej strategii doskonale spiszą się w mieście.

Włodarze marki wiedzą, że wejście pójście w tą stronę może solidnie obciążyć finansowo firmę, która i tak ma już spore problemy. W zeszłym roku korporacja wygenerowała straty na ponad 4 miliardy dolarów! Rozwój jednak wydaje się być jedynym sensownym rozwiązaniem dla marki.

W lutym tego roku Uber dodał do swojej aplikacji możliwość korzystania z jednośladów (opcja działa tyko w niektórych miastach). Było to następstwem wykupienia za 200 milionów funtów firmy rowerowej Jump.
Obecnie wypożyczanie elektrycznych motocykli i skuterów jest możliwe tylko w ośmiu miastach i tylko w USA. Pierwszym europejskim miastem, w którym zostanie uruchomiona usługa korzystania ze skuterów i motocykli elektrycznych będzie Berlin

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Norton Atlas 650 Norton - powrót na ziemię z nowymi modelami!
  • Winners WESS 2018 dla Bolta! Błażusiak piąty w generalce!
  • Honda CRF 450L Rally Honda CRF450L Rally - koncept motocykla doskonałego?
Skomentuj:
UBER na dwóch kołach? Już niebawem!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy