EICMA 2018 - Niken GT, trójkołowy turystyk

Niken GT

Niken GT (Yamaha)

Jeżeli pójdziemy śladem Tracera 900/900 GT, to okaże się, że Niken GT to całkiem ciekawy turystyk - mimo, że ma więcej kół!

Yamaha w ostatnim czasie za nic ma konwenanse i woli łamać zasady niż nimi podążać co mi osobiście bardzo pasuje i łatwiej jest mi się utożsamiać z marką. Żyjemy w czasach, w których wszystko jest niezwykle dobrze poukładane, albo raczej wygląda na poukładane - szczególnie w sieci, w realu jak jest, każdy dobrze wie. Taki mniej więcej jest Niken. Nic nie udaje i ma w duszy opinie innych - jest takim nieco ekscentrycznym kuzynem, który za nic ma sobie opinie innych.

Niken GTNiken GT Yamaha

Fakt jest jeden. Kiedy kilka miesięcy temu Yamaha zaprezentowała Nikena, paru gości popukało się w głowę, kilku straciło przytomność, a jeszcze paru (nie mając pojęcia o jeżdżeniu tym sprzętem) wydało negatywną opinie na temat trakcji i sensu istnienia takich motocykli. Czy mieli rację? O tym możecie przeczytać w naszym teście Nikena, który jest dostępny na naszej stronie, tym czasem skupmy się na wersji GT!

Niken GT

Tak jak w przypadku Tracera 900/900GT różnic jest niewiele i dotyczą one raczej zmian, które odpowiadają za bardziej komfortowe poruszanie w dłuższych trasach. W wersji GT otrzymujemy turystyczną szybę i oczywiście kufry. Szkoda, że oryginalnie mają tylko 25 litrów, to tyle ile mają standardowe sakwy motocyklowe. Cóż, na weekendowy wyjazd na pewno wystarczą, jeżeli chodzi o dalsze podróże, nie obędzie się bez modyfikacji. Wersja GT wyposażona jest w wygodniejsze siedzenie, które na pewno doskonale sprawdzi się podczas dłużych wyjazdów i grzane manetki, które zadowolą każdego kto będzie chciał powinklować na Hochalpenstrasse. Pasażer otrzymał dodatkowy punkt chwytu oraz gniazdo zapalniczki.

NIKEN/NIKEN GT różniceNIKEN/NIKEN GT różnice https://headlines.yahoo.co.jp/article?a=20181106-00010000-webym-moto.view-003

Trójkołowiec napędzany jest trzycylindrowym silnikiem o pojemności 847 cm3. Jednostka ta dysponuje mocą na poziomie 115 KM. Za odpowiednią trakcje odpowiada zawieszenie Ackermana, które według testów zapewnia dużo lepszą przyczepność osi przedniej.

Niken GT napędzany jest trzycylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności 847 cm3 i mocy 115 KM, znanym z MT-09. Pochylające się w zakrętach koła oparte są na zawieszeniu Ackermana. Podwójne koło, jak wynika z testów, zapewnia znacznie lepszą przyczepność.

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Babski test Honda CB1000R 2018 (badgirl) Babski test Hondy CB1000R 2018
  • BMW R 80 GS BMW serii GS (cz. 1) | Opinia Świata Motocykli
  • Mistrzostwa S?wiata SuperEnduro wizualizacja toru Mistrzostwa Świata SuperEnduro - wiemy jak wygląda nitka toru!
Skomentuj:
EICMA 2018 - Niken GT, trójkołowy turystyk
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy