EICMA 2018 - Royal Enfield z widlastym silnikiem

KC Concept

KC Concept (EICMA 2018 - Royal Enfield)

Royal Enfield prawdopodobnie zaskoczył cały świat prezentując Concept KX - współczesną wizję modelu "królewskiego" z lat 30. Producent zapewnia, że koncept stworzono po to, aby pokazać światu możliwości zespołu projektowego marki. KX powstał od zera w ciągu sześciu miesięcy!

Oryginalny KX z lat 30 chłodzony był powietrzem i dysponował silnikiem V-twin o pojemności 1140 cm3. Nowa jednostka wydaje się być nieco mniejsza. Jeżeli znaczek na silniku (838) odnosi się do pojemności to znaczy, że silnik będzie mieć pojemność 838 cm3. To zdecydowanie mniej niż oryginał, ale nadal jest to zawrotnie duża pojemność, szczególnie w odniesieniu do hinduskich realiów.

Concept KX rozpoczął swoją karierę z dwoma wcieleniami: jedną klasyczną, drugą o zgoła futurystycznym stylu. Motocykl wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz, układ hamulcowy ByBre, układ wydechowy typu pancake oraz lampę w technologii LED. Wszystko składa się na bardzo stylową całość. Wygląda na to, że Royal Enfield ma szansę stać się w Europie bardziej popularną marką. Bez wątpienia marka poczyniła ku temu ogromny krok.

EICMA 2018 - Royal EnfieldEICMA 2018 - Royal Enfield KX Concept

Musimy jednak zaznaczyć, że Royal Enfield twierdzi, że Concept KX nie jest przeznaczony do produkcji, ale za wdrożeniem do produkcji tego modelu stoi zbyt wiele przesłanek żebyśmy byli w stanie w to uwierzyć. Mamy nadzieje, że nie przekonamy się, że słowa przedstawicieli producenta były prawdziwe...

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Babski test Honda CB1000R 2018 (badgirl) Babski test Hondy CB1000R 2018
  • BMW R 80 GS BMW serii GS (cz. 1) | Opinia Świata Motocykli
  • Mistrzostwa S?wiata SuperEnduro wizualizacja toru Mistrzostwa Świata SuperEnduro - wiemy jak wygląda nitka toru!
Skomentuj:
EICMA 2018 - Royal Enfield z widlastym silnikiem
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy