LRP Poland kończy udany sezon 2018

LRP Poland kończy udany sezon 2018

LRP Poland kończy udany sezon 2018 (Team LRP)

Motocykliści ekipy LRP Poland oficjalnie kończą bardzo udany sezon 2018, podczas którego nie tylko wywalczyli wicemistrzostwo Polski i europejskiej serii Alpe Adria, ale także ponownie imponowali w mistrzostwach świata FIM EWC.

W sezonie 2018 barwy LRP Poland w mistrzostwach Polski i europejskich mistrzostwach Alpe Adria reprezentowali Arnaud Friedrich, Jarosław Szczęsny i Grzegorz Hanuszewicz w klasie Superstock 1000 oraz jeżdżący menedżer Bartłomiej Lewandowski w klasie Superbike.

Debiutujący w mistrzostwach Polski, zaledwie 18-letni Friedrich aż dziesięć z dwunastu wyścigów za sterami ponad 200-konnego BMW S1000RR kończył na podium, z czego dwa ostatnie na jego najwyższym stopniu, pewnie sięgając po tytuł wicemistrza Polski. Piąte miejsce w klasie Superbike, z dwoma podiami na koncie, wywalczył Bartłomiej Lewandowski, podczas gdy piąty w klasie Superstock 1000 był Jarosław Szczęsny.

LRP Poland kończy udany sezon 2018LRP Poland kończy udany sezon 2018 PSP/LukaszSwiderek

Zawodnicy wspieranego przez BMW i Pirelli zespołu LRP Poland z sukcesami startowali również w europejskich mistrzostwach Alpe Adria, w których Friedrich także wywalczył wicemistrzostwo, sięgając po dziewięć podiów, w tym dwa zwycięstwa, na dwanaście startów.

Perłą w koronie dla ekipy LRP Poland były jednak starty w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, w której do Friedricha i Lewandowskiego dołączali na zmianę Słowak Jaro Cerny, wielokrotny mistrz Polski Daniel Bukowski oraz Lucy Gloeckner, najszybsza kobieta-motocyklistka na świecie. Swój trzeci sezon w MŚ FIM EWC polski zespół rozpoczął od pokonania ponad trzech tysięcy kilometrów i ukończenia morderczego, 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, najsłynniejszych na świecie zmagań długodystansowych.

LRP Poland kończy udany sezon 2018LRP Poland kończy udany sezon 2018 PSP/ Mateusz Jagielski

Kilka tygodni później motocykliści LRP Poland wywalczyli punkty, kończąc na jedenastym miejscu w swojej klasie wymagający, ośmiogodzinny wyścig na niemieckim torze Oschersleben, a następnie niemal do samej mety walczyli o punkty w 24-godzinnym wyścigu Bol d'Or na torze Paul Ricard na Lazurowym Wybrzeżu, bijąc pod drodze polski rekord prędkości na motocyklu i ustanawiając wynik 333 km/h.

To był dla nas kolejny bardzo udany sezon – podsumował szef zespołu Bartłomiej Lewandowski. - Sięgając po wicemistrzostwo Polski i Alpe Adria już w swoim debiucie w klasie Superstock 1000 Arnaud potwierdził, że jest wielką wschodzącą gwiazdą wyścigów motocyklowych. Razem z całą ekipą radził sobie też świetnie w mistrzostwach świata FIM EWC, w których znów zebraliśmy masę cennych doświadczeń, potwierdzając jednocześnie konkurencyjność motocykli BMW i opon Pirelli. Dziękuję całej ekipie za ciężką pracę, naszym partnerom za wiarę w nas i kibicom za ogromne wsparcie. Sezon 2018 zakończymy w sobotę podczas tradycyjnej Gali Polskiego Związku Motorowego, ale jesteśmy już gotowi do walki w sezonie 2019 i wkrótce potwierdzimy nasze plany i składy.”

 


Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl, profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Płaszcz na każdą okazję. O tym, co dziś jest modne, gdy idzie o "wierzchnie okrycia" silników
  • Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny Wielka Gala Pit Bike kończy imponujący sezon nowej dyscypliny
  • Mistrzostwa Świata SuperEnduro - Taddy Błażusiak SuperEnduro Kraków 2018 - nasza relacja!
Skomentuj:
LRP Poland kończy udany sezon 2018
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy